Kubota inwestuje w Trapview, firmę monitorującą obecność szkodników

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 30 października 2020 14:45

Kubota inwestuje w Trapview, firmę monitorującą obecność szkodników Trapview to firma działająca w branży automatycznego monitorowania i prognozowania obecności szkodników / fot. materiały prasowe

Trapview to firma działająca w branży automatycznego monitorowania i prognozowania obecności szkodników od 2007 r. Inwestycję o łącznej wartości 3,7 mln euro przeprowadziła Kubota wraz z dwoma innymi inwestorami: holenderskim Pymwymic oraz włoskim Oltre Venture.


Inwestycja w Trapview wpisuje się zatem w filozofię Kuboty, która bazuje na innowacjach, mających na celu tworzenie nowych możliwości biznesowych, produktów i usług w dziedzinie rolnictwa.

 

Trapview

Za stworzeniem platformy do monitorowania i prognozowania szkodników stoi słoweńska firma Efos. Zautomatyzowane, elektroniczne pułapki zapewniają wydajny oraz prawie bezobsługowy monitoring owadów.

Rozwiązanie bazujące na sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym informuje użytkownika nie tylko o liczbie szkodników, ale także o dynamice przyrostu liczebności oraz dokonuje prognoz etapów rozwoju szkodników na analizowanym obszarze.

Na chwilę obecną łącznie ponad 40 różnych gatunków owadów jest monitorowane na całym świecie za pomocą platformy Trapview. Z rozwiązań firmy korzysta około 1,3 tys. klientów.

Rosnąca rola szkodników

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, iż wpływ szkodników na podmioty związane z rolnictwem jest ogromny. Z danym producenta wynika, że szkodniki niszczą ok. 14 proc. całej rocznej produkcji roślinnej, stąd tak ważne jest monitorowanie ich liczebności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI