Kowalczyk: Nie mamy możliwości obniżenia cen nawozów

Autor: Radio ZET / PAP 10 lutego 2022 08:37

Kowalczyk: Nie mamy możliwości obniżenia cen nawozów Henryk Kowalczyk zapewnia, że rząd PiS robi dla rolników co w ich mocy. / fot. PTWP

Henryk Kowalczyk zapewnia, że rząd PiS robi dla rolników co w ich mocy. - Robimy to, co jest w naszej możliwości na maxa. Niemożliwych rzeczy nie można od nas oczekiwać – ocenił minister rolnictwa podczas rozmowy w Radiu ZET.

Dopytywany o ceny nawozów, Gość Radia ZET zapewnia, że nie ma możliwości ich obniżenia. - To jedyna rzecz, której nie możemy zrobić. To jedyny niezrealizowany postulat. To nie jest tak, że od wyjazdu rolników na drogę można zmniejszyć ceny nawozów – dodaje.

Dopłaty do nawozów

Dodał, że złożono wniosek do KE o możliwość dopłat do nawozów. "Wszyscy rolnicy światli i rozumni wiedzą o tym, że jeśli tylko KE wyrazi zgodę, to my te dopłaty zastosujemy. Jeśli nie wyrazi zgody - nie możemy tych dopłat zastosować, bo za rok, czy za kilka miesięcy, rolnicy mieliby odbierane te dopłaty z odsetkami" - wskazał.

Kowalczyk wyraził nadzieję, że decyzja KE ws. nawozów "będzie w miarę szybko" - w ciągu najbliższych tygodni. "Niestety, Komisja nie działa zbyt szybko" - dodał.

Więcej w Radio ZET. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI