×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Koreańskie ciągniki Kioti - czym się wyróżniają?

Autor: SadyOgrody.pl 14 lutego 2023 13:01

Koreańskie ciągniki Kioti - czym się wyróżniają? Podczas targów TSW 2023 firma Kioti zaprezentowała ciągnik DK6020 / fot. sadyogrody.pl

Podczas targów TSW jednym z wystawców była firma Kioti. Choć w Polsce jest to jeszcze mało znana marka to przyciągała uwagę producentów owoców i warzyw.

Kioti czyli Daedong Corporation to południowokoreański producent maszyn rolniczych z siedzibą w Daegu w Korei Południowej. Firma znana jest w Europie oraz USA. W Polsce rozbudowuje się dopiero sieć dealerska. Podczas targów TSW firma zaprezentowała ciągniki sadownicze, ale nie tylko. Zobaczyć można było również pojazdy użytkowe i kosiarki ZTR. 

Kioti DK6020 - ergonomiczny ciągnik dla sadowników

- To co chcieliśmy zaprezentować na targach to głównie seria ciągników DK. Minimalna szerokość ciągnika to 1,4 m o mocy od 45 do 60 KM. Cała produkcja jest Koreańska. W przypadku zaprezentowanego ciągnika mamy biegi 16F16R. Do przodu jest wyprowadzona cała hydraulika, dwie prędkości wałków. Kabina jest oryginalna bezpośrednio od Kioti my dokładamy tylko koła. Ciągnik ma 5 lat gwarancji bezpośrednio od producenta - mówi Michał Kalamarz, kierownik sprzedaży firmy Kioti. 

Kioti DK6020 - ciągnik sadowniczy zaprezentowany na targach TSW 2023 / fot. sadyogrody.pl

Funkcje pracy wałka są automatyczne więc możemy ustawić prędkość pracy wałka w zależności od potrzeb. Ciągniki posiadają mechaniczny rewers. Seria DK posiada silnik Common Rail Diesel (CRDI) który pozwala na oszczędność paliwa przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu hałasu. Pojemność skokowa to 1826 cm3. 

Kioti DK6020 - ciągnik sadowniczy zaprezentowany na targach TSW 2023 / fot. sadyogrody.pl

W kabinie jest płaska podłoga i sporo przestrzeni co wpływa na komfort pracy operatora. to co istotne ciągniki posiadają funkcję zacieśniania skrętu, żeby swobodnie wjeżdżać z rządka w rządek. Zdaniem rozmówcy na uwagę zasługuje również samo wykonanie ciągnika oraz wyciszenie kabiny.

Firma Kioti doposaża ciągniki we wszystkie najpotrzebniejsze opcje. Katalogowo cena takiego ciągnika sięga 140 tys. zł netto. 

Kioti DK6020 - ciągnik sadowniczy zaprezentowany na targach TSW 2023 / fot. sadyogrody.pl

- Firma stawia coraz pewniejsze kroki na rynku polskim, stawia na promocje i buduje sieć dealerską w Polsce. W tym momencie pojawia się coraz więcej punktów Kioti na mapie. Na całym rynku europejskim i w Stanach Zjednoczonych firma ma ugruntowaną pozycję. W Polsce mamy jeszcze trochę do zrobienia - mówi Michał Kalamarz. 

Kioti DK6020 - ciągnik sadowniczy zaprezentowany na targach TSW 2023 / fot. sadyogrody.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI