Komisja Ochrony Środowiska PE wzywa do lepszej ochrony dzikich zapylaczy

$data.author.description Autor: Farmer.pl 04 grudnia 2019 14:29

Komisja Ochrony Środowiska PE wzywa do lepszej ochrony dzikich zapylaczy fot. shutterstock

Zmniejsza się liczba dzikich pszczół, chrząszczy, ciem i motyli. Aby chronić te dzikie zapylacze, Unia Europejska podjęła w ubiegłym roku inicjatywę - podaje farmer.pl.

Jednak nie było to wystarczające, aby wyeliminować główne przyczyny spadku liczby zapylaczy w Europie, powiedziano w Komisji Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego, której posłowie wzywają, zatem do lepszej ochrony.

Stwierdzono, że ograniczenie stosowania pestycydów w rolnictwie i ustanowienie kwitnących pasków w nadchodzącej reformie WPR powinno stać się centralnym elementem. Komisja Europejska została wezwana do szybkiego zniesienia krajowych wyłączeń dotyczących stosowania neonikotynoidów. Przewodnik dotyczący pszczół należy uzupełnić zatwierdzeniem pestycydów. W zezwoleniu należy wziąć pod uwagę długoterminowy wpływ substancji czynnych, nie tylko na miód, ale także na dzikie pszczoły.

Potrzebna również więcej środków, aby zbadać przyczyny śmiertelności pszczół i opracować wskaźniki żywotności kolonii oraz stwierdzić czy środki okazały się skuteczne. 

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI