×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kombajn do jabłek przemysłowych - jakie koszty zbioru?

Autor: SadyOgrody.pl 15 listopada 2022 14:02

Kombajn do jabłek przemysłowych - jakie koszty zbioru? Zainteresowanie kombajnami do zbioru jabłek przemysłowych rośnie z roku na rok. / fot. shutterstock

Zbiór jabłek przemysłowych specjalnie przeznaczonymi do tego kombajnami cieszy się coraz większą popularnością. W tym sezonie pojawiały się również ogłoszenia dotyczące usługowego zbierania przemysłu kombajnem.

Zainteresowanie kombajnami do zbioru jabłek przemysłowych rośnie z roku na rok. Już w ubiegłym roku podczas sadowniczych targów można było dużą liczbę sadowników interesujących się tego typu konstrukcjami. 

Zbiór jabłek przemysłowych kombajnem - jakie stawki w 2022?

W tym roku pojawiły się pojedyncze ogłoszenia dotyczące usługowego zbierania jabłek przemysłowych kombajnami. W ogłoszeniach widniały stawki sięgające 9-10 gr od każdego zebranego kilograma. Dotarliśmy również do ogłoszenia w którym sadownik oferował wynajęcie kombajnu w cenie 800 zł/doba. Pojawiały się także ogłoszenia w których sadownicy chcieliby zlecić taki zbiór. 

Podobnie jak przy cięciu mechanicznym popularność mechanicznego zbioru jabłek przemysłowych będzie z roku na rok rosnąć. Problemy z pracownikami sezonowymi, a często ich zwyczajny brak jest czynnikiem przemawiającym za zmechanizowaniem tego, co możliwe. Wraz ze wzrostem ilości takich maszyn w gospodarstwach będzie coraz więcej ogłoszeń dotyczących usługowego zbioru.  

Przeczytaj: Kombajny do zbioru jabłek przemysłowych - przegląd ofert

Niektórzy sadownicy decydują się na wykonanie maszyn samodzielnie. Jednak często są to konstrukcje niezbyt dokładne które zbierają również liście, gałęzie, kamienie i błoto.  Właśnie taki transport był powodem większej awarii na jednej z przetwórni w okolicach Warki, która unieruchomiła zakład na 24 godziny. Więcej w tekście: Przetwórnie narzekają na jakość jabłek przemysłowych

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI