KE rozpoczyna dochodzenie w sprawie ceł przywozowych na nawozy

Autor: farmer.pl 22 listopada 2021 11:12

KE rozpoczyna dochodzenie w sprawie ceł przywozowych na nawozy Komisja Europejska w końcu rozpoczyna dochodzenie w sprawie ceł przywozowych nałożonych na nawozy UAN (roztwór saletrzano-mocznikowy) / fot. shutterstock

- Komisja Europejska w końcu rozpoczyna dochodzenie w sprawie ceł przywozowych nałożonych na nawozy UAN (roztwór saletrzano-mocznikowy) – podano w komunikacie organizacji rolniczych Copa i Cogeca.

Jak zaznaczono, w ciągu ostatnich miesięcy Copa i Cogeca kwestionowały użyteczność środków antydumpingowych stosowanych w odniesieniu do nawozów UAN (roztwór saletrzano-mocznikowy) na poziomie europejskim.

 Wysokie ceny nawozów

- Ceny pobiły rekord, a sytuacja jest coraz trudniejsza na poziomie gospodarstw. DG Trade podjął decyzję, aby rozpocząć dochodzenie odnośnie rzeczywistego wpływu środków antydumpingowych. Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjmują te pierwsze kroki, które mogą prowadzić do zniesienia ceł antydumpingowych i zwracają się do Komisji Europejskiej o podjęcie szybkiego działania – podano.

Bariery celne na nawozy

- Często opinia publiczna nie zdaje sobie sprawy z tego, że bariery celne dotyczące nawozów azotowych oraz cła antydumpingowe nałożone na UAN na poziomie UE stały się główną przeszkodą dla rolników oraz naraziły ich na nadmierne opłaty i poważne ryzyko niedoboru dostaw. W tym samym czasie europejski przemysł nawozów, który doświadczył wysokich kosztów produkcji oraz cen sprzedaży, w dalszym ciągu osiąga nadmierne marże zysku – czytamy.

Więcej na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI