Katarzyna Byczkowska nowym szefem BASF Polskasadyogrody.pl/farmer.pl - 08 maja 2018 10:36


Katarzyna Byczkowska została nowym dyrektorem zarządzającym firmy BASF Polska. Zastąpiła na tym stanowisku Andreasa Gietla - informuje Farmer.Po 2,5 roku spędzonych w Polsce Andreas Gietl wraca do centrali BASF w Ludwigshafen. Tam jako Senior Vice President przejmie odpowiedzialność za Management Consulting. Jego dotychczasowe stanowisko - dyrektora zarządzającego BASF Polska - z 1 maja przejęła Katarzyna Byczkowska.

Jakie doświadczenie ma nowa dyrektor? Katarzyna Byczkowska ostatnie pół roku spędziła w Wiedniu jako Head of Controlling and Projects na Europę Centralną. W latach 2013-2017 została oddelegowana do Barcelony, gdzie pełniła rolę Vice President, Sales & Regional Market Development Iberia.

Portal farmer podaje, że Byczkowska wcześniej pełniła funkcje komercyjne w Ludwigshafen, w Niemczech (2006-2007) oraz w Warszawie, gdzie objęła stanowisko dyrektora handlowego EUC i Rosji (2008-2012).

Byczkowska pracę w BASF rozpoczęła w 2005 roku w Wielkiej Brytanii jako kierownik sprzedaży na Europę Północną. Ale początek kariery zawodowej związała z Dow Chemical, gdzie przez 10 lat pracowała na różnych stanowiskach w Warszawie i Londynie. Ukończyła studia na Politechnice Wrocławskiej (magister inżynierii chemicznej) oraz studia MBA na Uniwersytecie w Calgary.

- Lata 2015-2017 odznaczały się dynamicznym rozwojem firmy. BASF w Polsce odnotował wzrost wartości sprzedaży netto do 865 mln euro. Okres ten charakteryzowały znaczące transakcje (przejęcie Chemetall) i inwestycje (rozpoczęcie rozbudowy fabryki katalizatorów w Środzie Śląskiej pod Wrocławiem). Firma obchodziła 150-lecie istnienia, lokalnie wspólnie z partnerami BASF Polska świętowała 25-lecie. Rozwinęła swoje zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz promowała innowacje i edukację w obszarze chemii – podaje firma.