Kaptan od Innvigo ma aktualną rejestrację

Autor: Informacja prasowa Innvigo 07 maja 2021 08:25

Kaptan od Innvigo ma aktualną rejestrację Lekaro 80 WG – fungicyd firmy Innvigo, przeznaczony do zwalczania parcha jabłoni / fot. materiały redakcji

Lekaro 80 WG, fungicyd zawierający kaptan, w dalszym ciągu jest dostępny, z aktualną rejestracją - informuje Innvigo.

  • Preparat Lekaro 80 WG, bazujący na kaptanie wciąż ma aktualną rejestrację i stosowany jest przeciwko parchowi jabłoni
  • Deszczowa pogoda sprzyja infekcjom parcha jabłoni

Lekaro 80 WG – fungicyd firmy Innvigo, przeznaczony do zwalczania parcha jabłoni – ma aktualną rejestrację (zezwolenie MRiRW nr R-2/2020wu) i jest dopuszczony do stosowania w sadach. Ten środek, którego substancją aktywną jest kaptan, będzie szczególnie przydatny właśnie teraz, kiedy silny wiatr i opady deszczu sprzyjają infekcjom parcha, a z długoterminowych prognoz wynika, że deszczowa pogoda może utrzymywać się również w kolejnych tygodniach. W takich warunkach presja ze strony patogenów prawdopodobnie wciąż będzie bardzo wysoka.

– Kaptan to jedna z kluczowych substancji w ochronie sadów przed parchem jabłoni. Nasz Lekaro 80 WG, który zawiera tę substancję aktywną, jest znany polskim sadownikom już od kilku sezonów. Wbrew nieprecyzyjnym informacjom, które niedawno pojawiły się w jednym z serwisów branżowych, pragnę zapewnić, że preparat absolutnie nie został wycofany. Lekaro 80 WG posiada ważną rejestrację i można oficjalnie, legalnie stosować go do walki z parchem jabłoni – zapewnia Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo.

Lekaro 80 WG to preparat w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu powierzchniowym, przeznaczony do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie sadów przed parchem jabłoni. - Środek może być aplikowany pojedynczo lub w mieszaninach z fungicydami o innym mechanizmie działania. Zabiegi preparatem Lekaro 80 WG mogą być wykonywane 8-10 razy w sezonie, w odstępie 7-8 dni – od fazy widocznych pąków kwiatowych (BBCH 55) do fazy, kiedy owoc osiąga połowę swojej typowej wielkości (BBCH 75), przy czym ostatni oprysk powinien być wykonany najpóźniej 28 dni przed planowanym zbiorem. Zalecana jednorazowa dawka wynosi 1,9 kg/ha - informuje producent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI