×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

John Deere zakończy rok ze wzrostem sprzedaży

Autor: farmer.pl 03 grudnia 2021 16:03

John Deere zakończy rok ze wzrostem sprzedaży Amerykański koncern odnotował wzrost sprzedaży, w szczególności w ciągnikach o wyższych mocach. / fot. shutterstock

Koniec roku sprzyja podsumowaniom. Zrobiła to także firma John Deere Polska. Spółka może być zadowolona z osiągniętych w 2021 r. wyników. Amerykański koncern odnotował wzrost sprzedaży, w szczególności w ciągnikach o wyższych mocach.

Więcej ciągników John Deere w 2021

Jak twierdzą eksperci z John Deere Polska, polski rynek ciągników w mijającym roku wzrósł o ok. 30% w stosunku do poprzedniego okresu. Do tej pory w gospodarstwach pojawiło się prawie 13 tys. nowych maszyn.

Szczególnie wysoki wzrost jest zauważalny w segmencie ciągników o większej mocy. Tutaj słupki sprzedaży powędrowały do góry aż o 68 proc. Jak poinformowała Katarzyna Lewicka, stojąca na czele John Deere Polska - w tym sukcesie ma swój udział także John Deere, który może się pochwalić znacznym wzrostem sprzedaży, także modeli flagowych 8RX i 9RX.

Seria 6M rządzi na rynku

Najpopularniejszym ciągnikiem amerykańskiej marki okazał się John Deere 6155M, który lideruje również w zestawieniu najchętniej kupowanych traktorów o mocy powyżej 150 KM. Przy okazji przedstawiciele firmy podkreślają, że co czwarty sprzedany ciągnik w zakresie mocy 150-200 KM to zielono-żółta maszyna z jelonkiem w logotypie.

Więcej na farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI