John Deere wstrzymuje dostawy maszyn do Rosji i Białorusi

$data.author.description Autor: farmer.pl 10 marca 2022 11:24

John Deere wstrzymuje dostawy maszyn do Rosji i Białorusi John Deere zawiesza działalność w Rosji i Białorusi/ fot. pixabay

John Deere i Caterpillar zawieszają swoją działalność w Rosji i Białorusi - poinformowała agencja Bloomberg.

Firma Deere & Co. poinformowała, że dwa tygodnie temu - po inwazji Rosji na Ukrainę - wstrzymała dostawy maszyn do Rosji. Następnie wstrzymała też dostawy na Białoruś.

Z kolei Caterpillar Inc. poinformował, że zawiesił działalność swoich fabryk w Rosji, ponieważ prowadzenie działalności gospodarczej w tym kraju staje się coraz trudniejsze z powodu takich czynników, jak zakłócenia łańcucha dostaw i sankcje. Caterpillar jest producentem sprzętu o krytycznym znaczeniu dla przemysłu budowlanego, wydobywczego oraz naftowego i gazowego na całym świecie.

„John Deere jest głęboko zasmucony znaczną eskalacją wydarzeń na Ukrainie”, przekazała mailowe oświadczenie Jennifer Hartmann, rzeczniczka John Deere. „Dwa tygodnie temu wstrzymaliśmy wysyłkę maszyn do Rosji, a następnie na Białoruś. Nadal uważnie monitorujemy sytuację, podczas gdy w pełni przestrzegamy amerykańskich i międzynarodowych sankcji” - podaje Bloomberg.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI