Stan ten spowodował, ze na rynku pojawiły się zmodernizowane ciągniki lub całkiem nowe modele. Co nowego wśród ciągników sadowniczych w ostatnim czasie pojawiło się  na rynku piszemy poniżej.

Kupuj nowe maszyny na preferencyjnych warunkach

Nowa generacja ciągników New Holland T4 F/N/V

Podczas ostatnich targów EIMA koncern New Holland zaprezentował nową generację ciągników T4 F/N/V, która została poszerzona o dodatkowy model wyposażony w silnik o  mocy 118 kW. Traktory te są propozycją dla firm usługowych oraz właścicieli małych i średnich sadów oraz winnic. Jednostką napędową są silniki F5C z układem neutralizacji spalin, które spełniają wymagania normy Stage V. Model o mocy 80 KM z nisko położoną maską wyposażono w 8-zaworowy silnik o pojemności skokowej 3,4 litra. W pozostałych modelach pracują 16-zaworowy silniki o pojemności 3,6 litra.

CLAAS, McCormick, Landini. Co nowego na rynku ciągników?

Na rynku pojawiła się nowa generacja ciągników New Holland serii T4 F/N/V.
Na rynku pojawiła się nowa generacja ciągników New Holland serii T4 F/N/V.

Ciągniki w nowe pompy hydrauliczne o wydatku 100 l/min. oraz nawet w 5 par zaworów hydrauliki zewnętrznej z funkcją Power Beyond i Free Flow, dzięki czemu wydajność układu jest wystarczająca do jednoczesnej obsługi wielu narzędzi. Nowy układ HPL z czujnikiem obciążenia zmniejsza zużycie paliwa i ogranicza przegrzewanie się oleju.

Traktory są dostępne w wersji ROPS oraz z kabiną, która została całkowicie przeprojektowana od podstaw. Wprowadzono w niej standardowo płaską podłogę i zastosowano elementy z kabin ciągników New Holland o wyższej mocy w tym nowy wielofunkcyjny wyświetlacz VIS.

Nowości w New Holland serii T3F 

Kolejną propozycją New Holland są nowe ciągniki z serii T3F oraz modele T3LP wyposażone są w wydajniejszy silnik, zapewniający maksymalną moc od 55 KM do 75 KM. Model T3LP odpowiada specyficznym potrzebom niskoprofilowego ciągnika o większym prześwicie, który może wygodnie pracować pod koronami drzew owocowych. Traktor jest propozycją dla gospodarstw o wielu różnych profilach. Ma on zastosowanie w pracach przy obejściu, w sadach i do lekkich zastosowań rolniczych. Dzięki kompaktowym rozmiarom ciągnik sprawdzi się również w szklarniach i w sadach o szerokich rzędach. Promień skrętu w wersji z napędem na 2 koła wynosi 3,5 m zaś w przypadku wersji z napędem 4x4 wynosi 3,6 m. 

Nowe ciągniki New Holland serii T3 zarówno wersji F jak i LP wyposażone są w mocniejsze silniki zapewniające maksymalną moc od 55 KM do 75 KM.
Nowe ciągniki New Holland serii T3 zarówno wersji F jak i LP wyposażone są w mocniejsze silniki zapewniające maksymalną moc od 55 KM do 75 KM.

Nowe serie małych traktorów Kuboty

W ubiegłym roku firma Kubota wprowadziła na rynek dwie nowe serie ciągników kompaktowych, bazując na sukcesie osiągniętym w poprzednich seriach L1 i L2. Obie zaktualizowane gamy modeli są teraz wyposażone w silniki Kubota Stage V. Z wyjątkiem podstawowego modelu L1382 w którym zamontowano trzycylindrowy, 38-konny silnik Kubota Stage V  pozostałe ciągniki L1 są wyposażone w czterocylindrowe silniki japońskiego producenta również w wersji Stage V  o mocy 45, 51 i 55 KM. Potencjalny nabywca tych traktorów ma do wyboru sterowaną elektronicznie trzyzakresową przekładnię hydrostatyczną HST lub zsynchronizowaną manualną skrzynię biegów z ośmioma biegami do jazdy przodem i wstecz. Udźwig podnośnika wynosi 1750 kg.

Propozycją Kuboty w sezonie są kompaktowe ciągniki z serii L1 i L2 drugiej generacji z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Stage V.
Propozycją Kuboty w sezonie są kompaktowe ciągniki z serii L1 i L2 drugiej generacji z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Stage V.

Seria L2 obejmuje cztery modele o mocy od 45 do 61 KM dostępne w wersji z kabiną lub pałąkiem ROPS. Producent oferuje ciągniki z przekładnię hydrostatyczną HST lub zsynchronizowaną manualną skrzynię biegów 16x16. Udźwig podnośnika podobnie jak w serii L1 wynosi 1750 kg.

Druga część przeglądu nowości na rynku ciągników sadowniczych wkrótce na www.sadyogrody.pl