×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jak zabezpieczyć opryskiwacz przed zimą?

Autor: farmer.pl 09 listopada 2021 11:22

Jak zabezpieczyć opryskiwacz przed zimą? Przygotuj opryskiwacz do zimy/ fot. farmer.pl

W nadchodzących dniach, w w wielu regionach kraju prognozowane są kolejne nocne przymrozki. Jak zatem przygotować opryskiwacz do takich warunków pogodowych?

Większość gospodarstw przeprowadziła już w tym sezonie wszystkie prace z wykorzystaniem opryskiwacza. Jest to zatem odpowiedni moment, aby zadbać o jego kondycję techniczną. Dzięki temu wiosną będziemy mogli uniknąć wielu kosztownych napraw.

Mycie to podstawa

Zimowe przygotowanie opryskiwacza powinniśmy zacząć od jego dokładnego umycia – zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Warto w tym wypadku wykorzystać specjalistyczne środki myjące, które pozwolą na uzyskanie dużo lepszych rezultatów pracy.

Pamiętajmy, że pozostawione wewnątrz opryskiwacza niewypłukane środki ochrony roślin w dłuższym horyzoncie czasowym mają tendencję do twardnienia oraz kruszenia się, co przy kolejnym uruchomieniu może doprowadzić do zablokowania filtrów, czy rozpylaczy.

Dokładnie przeprowadzony proces mycia powinien ukazać nam niedoskonałości i ubytki w warstwie lakierniczej. Miejsca te powinniśmy wówczas oczyścić i wypełnić farbą antykorozyjną.

Czytaj więcej w serwisie farmer

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI