×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jak wspomóc sad w czasie trudnych warunków pogodowych? (video)

Autor: AGT / www.sadyogrody.pl 22 listopada 2021 21:47

Jak wspomóc sad w czasie trudnych warunków pogodowych? (video) Mateusz Nowacki z firmy AgroFresh opowiedział nam o tym, jak wspomóc sad w czasie ekstremalnych warunków pogodowych.

Z roku na rok zmienia się klimat. Jak wspomóc sad w czasie ekstremalnych warunków pogodowych? Zapytaliśmy o to Mateusza Nowackiego z firmy AgroFresh.

- Trzeba podejść do tego bardzo racjonalnie. Sad jest plantacją wieloletnią o którą musimy dbać od samego początku - od materiału szkółkarskiego poprzez zabiegi agrotechniczne. Dlaczego jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy większych problemów jeśli chodzi o zgorzelach wszelakich, chorób kory i drewna? Z racji zmiany odmianowej, zmian klimatu - mamy coraz dłuższy okres wegetacji. W naszym kraju zabiegi pozbiorcze zabezpieczające przed chorobami kory i drewna nie były bardzo powszechne wręcz praktycznie ich nie było - mówi Mateusz Nowacki. 

Parch przechowalniczy, szara pleśń. Czym nas zaskoczy sezon 2021/22? (video)

Podkreśla, że istotną kwestią w czasie sytuacji stresowych jest racjonalne nawożenie - czyli nie na oko, nie na zapas ale pod to co roślina potrzebuje i jaki składnik pokarmowy powinniśmy w danym okresie wegetacji dostarczyć. - Bardzo często stosujemy już produkty pochodzenia roślinnego - aminokwasy, algi morskie. Oczywiście są to produkty które będą wspomagały wydolność naszych roślin ale pamiętajmy, że kluczem do dobrego wigoru rośliny jest tak naprawdę cały sezon dbania o roślinę, dostarczania odpowiednich składników pokarmowych i ochrona - dodaje. 

Jak nawozić sad po zbiorach żeby nie zbankrutować? (video)

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI