Innvigo w Złotej Setce Polskiego Rolnictwawww.sadyogrody.pl - 10 lutego 2022 14:53


W 2021 roku firma INNVIGO znalazła się w Złotej Setce Polskiego Rolnictwa, a także zajęła czwarte miejsce w Platynowej Piątce Największych Producentów Środków Ochrony Roślin.

Ranking Złota Setka Polskiego Rolnictwa został opracowany na postawie analizy przychodów firm i ich zyskowności. W ten sposób powstała ogólna klasyfikacja, a także wyłonione zostały najważniejsze przedsiębiorstwa z poszczególnych sektorów (dystrybucji, maszyn rolniczych, mleczarskiego, nawozów mineralnych, środków ochrony roślin).

Innvigo w Platynowej Piątce Największych Producentów Środków Ochrony

W Platynowej Piątce Największych Producentów Środków Ochrony Roślin firma INNVIGO zajęła czwarte miejsce, zaraz za polskimi oddziałami największych globalnych koncernów chemicznych.

–  Gdy 7 lat temu rozpoczynaliśmy działalność, od razu stawialiśmy sobie ambitne cele. Chcieliśmy dostarczać polskim rolnikom skuteczne środki ochrony roślin w korzystnych, konkurencyjnych cenach. Wkroczyliśmy na rynek zdominowany przed duże, światowe koncerny i sukcesywnie, rok po roku, rozbudowywaliśmy naszą ofertę o kolejne produkty – w tym innowacyjne, unikalne rozwiązania, takie jak preparaty wieloskładnikowe. Stworzyliśmy pełne technologie do ochrony głównych upraw rolniczych, oferujemy również środki ochrony roślin dla sadownictwa i dla producentów warzyw. Od początku przyjęliśmy założenie, być może przez niektórych uważane za nieosiągalne, żeby w perspektywie kilku lat zostać jednym z 5 głównych dostawców specjalistycznej chemii dla rolnictwa. Dziś okazuje się, że udało nam się zrealizować ten śmiały, ale całkiem realny cel – mówi Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO.

– W 2021 roku znaleźliśmy się w zaszczytnej Złotej Setce Polskiego Rolnictwa, czyli w rankingu stworzonym przez opiniotwórczy tygodnik Wprost. Ale to nie wszystko – INNVIGO zajęło czwarte miejsce w klasyfikacji branżowej, czyli Platynowej Piątce Największych Producentów Środków Ochrony Roślin w Polsce. To dla nas ogromny powód do dumy i impuls do dalszego działania. Oczywiście nie osiągnęlibyśmy tego bez naszych klientów, polskich rolników, którzy zaufali nam i wybierają preparaty INNVIGO do ochrony swoich upraw - dodaje Krzysztof Golec.