×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Innvigo stawia na profesjonalne doradztwo

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 06 kwietnia 2021 15:36

Innvigo stawia na profesjonalne doradztwo Innvigo rozbudowuje zespół przedstawicieli terenowych/ fot. materiały prasowe; shutterstock

Wraz z rozwojem portfolio produktowego Innvigo rozbudowuje zespół przedstawicieli terenowych – zarówno obsługujących klientów detalicznych, jak i tych z większych gospodarstw.

Firma Innvigo, która obchodzi w tym roku 6-lecie istnienia, wprowadziła w ostatnich miesiącach nową, rozbudowaną strukturę działu sprzedaży i dystrybucji. Jest to odpowiedź przedsiębiorstwa na potrzeby zróżnicowanego rynku użytkowników środków ochrony roślin.

Nowa struktura – więcej doradców, lepsze wsparcie

Zmiana organizacyjna dotyczy zarówno podziału regionalnego w ramach istniejącej sieci sprzedaży, jak i znacznego, bo prawie dwukrotnego zwiększenia liczby przedstawicieli terenowych. Nowością jest wyodrębnienie pionu doradców obsługujących sklepy, gdzie zaopatrują się klienci detaliczni – liczy on 9 pracowników. Drugi pion, w którym zatrudnionych jest obecnie 15, a docelowo będzie 20 osób, to doradcy współpracujący bezpośrednio z większymi gospodarstwami rolnymi.

– Zmiany te są konsekwencją naszego nieustającego rozwoju. Dziś mamy w ofercie już 54 produkty, a za kilka miesięcy zapewne będzie ich jeszcze więcej. To nasz wyróżnik, nie ma na rynku innej firmy, która by tak szybko rozwijała się i tak szybko powiększała swoje portfolio – komentuje Robert Smorawski, wiceprezes ds. sprzedaży w Innvigo.

– Przyświeca nam idea, żeby być bliżej rolników. Teraz nasi doradcy będą mogli dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów, zaprezentować im nasze produkty i technologie, które cieszą się dużym zaufaniem. Doradcy są takimi lekarzami pól, muszą doskonale znać się na zagadnieniach agrotechnicznych, żeby trafnie rozpoznać chorobę czy problem, a następnie dobrać właściwy produkt. Jeśli rozwiązanie okaże się skuteczne, rolnicy w kolejnym roku też zaproszą ich na swoje pola i poproszą o porady, jak poprowadzić uprawy.

Technologie sprawdzone w doświadczeniach

Firma kładzie duży nacisk na dostarczanie rolnikom nie tylko pojedynczych produktów, ale przede wszystkim kompletnych technologii do poszczególnych upraw. Technologie i zalecenia opracowywane są na podstawie setek doświadczeń, które każdego roku realizuje dział badawczo-rozwojowy na poletkach doświadczalnych, prowadzonych w kilku lokalizacjach w Polsce. Dzięki temu doradcy z pełną odpowiedzialnością mogą rekomendować skuteczne, sprawdzone rozwiązania, dopasowane do potrzeb różnych pól i do występujących tam zagrożeń.

Jednym z efektów prowadzonych doświadczeń jest uzyskanie pogłębionej wiedzy o poszczególnych substancjach aktywnych i oferowanych produktach, co pozwala na komponowanie unikalnych technologii i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. W wielu przypadkach właśnie na podstawie badań i obserwacji okazuje się, że dana substancja czy określony produkt z powodzeniem może znaleźć inne zastosowanie niż w dotychczasowej praktyce i zaleceniach – dotyczy to np. zmiany momentu użycia lub odmiennego ulokowania w ramach danej technologii.


Środki do produkcji ogrodniczej - sprawdź oferty na Giełda Rolna!

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI