Innvigo rozszerza ofertę dla producentów jabłekwww.sadyogrody.pl/pr - 04 września 2018 13:58


Firma Innvigo poinformowała o uzyskaniu rozszerzenia rejestracji dla produktu Korekt 510 SL o zastosowanie w sadach jabłoniowych. Drugą nowością firmy jest fungicyd o nazwie Diana 500 SC, przeznaczony do ochrony sadów przed parchem jabłoni.

Korekt 510 SL jest środkiem z grupy regulatorów wzrostu. Działanie preparatu polega na zwiększeniu zawartości etylenu w tkankach owoców, co prowadzi do przyśpieszenia procesów dojrzewania i wybarwiania. Produkt oparty jest na substancji czynnej etefon i może stosowany w jabłoniach od fazy początku dojrzewania owoców (BBCH 81) do 10-12 dni przed planowanym zbiorem w dawce 115 ml/100 l wody.

Kolejną nowością firmy jest fungicyd Diana 500 SC przeznaczony do ochrony przed parchem jabłoni. Produkt zawiera znaną substancję czynną dodyna – związek z grupy pochodnych guanidyny (grupa FRAC U12). W ramach strategii przeciwdziałania odporności sprawców chorób zaleca się przemienne stosowanie środka z innymi preparatami grzybobójczymi, zawierającymi substancje czynne z innych grup chemicznych, o odmiennym mechanizmie działania.

Firma zaleca stosowanie tego fungicydu zapobiegawczo od początku nabrzmiewania pąków liściowych (BBCH 51) do 60 dni przed zbiorem (do fazy BBCH 76 – gdy owoce osiągają 60% typowej wielkości). Środek można również zastosować interwencyjnie do 24 godzin po infekcji przy ciepłej pogodzie lub do 48 godzin po infekcji przy chłodnej pogodzie. Zalecane jest wykonanie dwóch zabiegów po sobie w odstępie 7-10 dni i ewentualnie po upływie minimum pięciu tygodni dwóch kolejnych zabiegów. Rekomendowana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,3 – 1,5 l/ha.