Innvigo – jakie nowości w ochronie upraw ogrodniczych?

Autor: Krystyna Zagórska/ www.sadyogrody.pl 06 marca 2021 18:17

Innvigo – jakie nowości w ochronie upraw ogrodniczych? Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo podczas konferencji online 4 marca br.

Oprócz nowych rozwiązań w ochronie upraw rolniczych firma Innvigo przygotowała na sezon 2021 także nowości dedykowane uprawom sadowniczym i warzywniczym, które oficjalnie zaprezentowano 4 marca podczas konferencji online.

Firma Innvigo powstała 6 lat temu. – W ciągu tego okresu udało nam się utrzymać bardzo dynamiczny rozwój naszej organizacji. Sprzedaż produktów osiągnęła wartość około 400 mln zł, w tym ok. 20 proc. na rynkach zagranicznych. Sięgamy po nowe rynki i obszary na których dotychczas nie byliśmy obecni – mówił podczas konferencji online Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo.

Początkowa strategia zakładała wprowadzanie na rynek produktów jednoskładnikowych, które pozwalają na budowę skutecznej technologii ochrony upraw. Obecnie Innvigo wchodzi w drugą fazę rozwoju firmy i oferuje preparaty wieloskładnikowe.

W ofercie firmy znajdują się obecnie 54 produkty, w tym 28 herbicydów, 14 fungicydów, 4 zaprawy nasienne, 3 insektycydy, 3 regulatory wzrostu, preparat FruitSmart 3,3 VP do przechowywania owoców, oraz adiuwant.

Jacek Zawadzki, wiceprezes zarządu Innvigo podczas konferencji firmy 4 marca br.

- Innvigo od samego początku stawia na rozwój za granicą. W 2016 założyliśmy naszą organizację w Czechach, rok później w Rumunii. Dziś sprzedajemy produkty do 12 krajów, a rejestracje mamy w 17 krajach. W sumie 277 rejestracji. W 2021 roku zakładamy wejść na rynek Mołdawii, prawdopodobnie też Australii i innych krajów. Planujemy podwoić naszą wielkość sprzedaży na obszarach poza terytorium Polski – mówił Jacek Zawadzki, wiceprezes zarządu Innvigo.

Jakie nowości w ofercie dla sadowników i producentów warzyw?

 

Ofertę Innvigo wzbogacą w tym sezonie dwa nowe produkty dedykowane uprawom ogrodniczym


Na sezon 2021 firma wprowadza preparat Ozzi 75 WG (cyprodynil), zarejestrowany do zwalczania parcha jabłoni w uprawach jabłoni oraz parcha gruszy, szarej pleśni i brązowej plamistości liści w uprawach małoobszarowych gruszy azjatyckiej i pigwy. Drugą nowością dedykowaną do upraw sadowniczych i warzywniczych jest produkt – Puenta 62,5 WG (cyprodynil, fludioksonil). Rejestracja obejmuje możliwość stosowania w uprawach truskawek przeciwko szarej pleśni (3-dniowy okres karencji) oraz w ochronie malin przed szarą pleśnią i zamieraniem pędów. Preparat można przeznaczać także do ochrony warzyw, tj. fasola szparagowa, groch i pomidor szklarniowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI