Ile wzrosły ceny nawozów od początku roku?

Autor: farmer.pl 05 lipca 2021 09:31

Ile wzrosły ceny nawozów od początku roku? Ceny nawozów z początkiem roku bardzo wzrosły, fot. Shutterstock

Od początku 2021 r. obserwujemy skokowy wzrost cen nawozów mineralnych. Zwyżki są bardzo znaczące, a według ekspertów, nie zapowiada się na obniżki. Sprawdź ile zapłacisz teraz za nawozy, a ile płaciłeś jeszcze półtora roku temu? Ceny w niektórych przypadkach się prawie podwoiły.

Sytuacja na rynku surowców rolnych w tym roku jest bardzo dynamiczna. Ceny są wyższe niż w latach poprzednich i według zapowiedzi ekspertów wiele wskazuje na to, że pozostaną wysokie w ciągu najbliższych miesięcy.

Niestety zysk ze sprzedaży płodów rolnych mogą pochłonąć rosnące z miesiąca na miesiąc ceny środków produkcji, zwłaszcza nawozów mineralnych. Te w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaliczyły ogromne podwyżki.

 

Ceny nawozów mineralnych w 2021 r.

Nie będziemy się rozpisywać w tym artykule na temat powodów tak wysokich podwyżek (to jest temat na następny tekst). Po prostu przedstawimy liczby, które nie są optymistyczne.

Poniżej prezentujemy zestawienie cen przykładowych nawozów mineralnych w zależności od terminu ich zakupu. Wybraliśmy krótki przedział czasowy, bo styczeń 2020 r., styczeń 2021 r. i czerwiec 2021 r. W ciągu tych osiemnastu miesięcy widać jednak, jak bardzo zmieniły się ceny tych produktów w Polsce. Zwłaszcza znaczący jest ostatni okres sześciu miesięcy (sprawdź tabelę).

 

 

Więcej na temat cen nawozów przeczytasz w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI