Grupa Azoty nie planuje wstrzymania, ani ograniczenia produkcji nawozów

$data.author.description Autor: farmer.pl 23 września 2021 10:32

Grupa Azoty nie planuje wstrzymania, ani ograniczenia produkcji nawozów Na rynku pojawiły się nieoficjalne informacje, że m.in. z powodu wysokich cen gazu, firmy produkujące nawozy mogą ograniczyć, bądź nawet wstrzymać ich produkcję / fot. pixabay

Na rynku pojawiły się nieoficjalne informacje, że m.in. z powodu wysokich cen gazu, firmy produkujące nawozy mogą ograniczyć, bądź nawet wstrzymać ich produkcję. Sprawdziliśmy u źródła - informuje farmer.pl.

Rolnicy informują naszą redakcję, ale również komunikują to przez media społecznościowe, że w tym roku ograniczają stosowanie nawozów, właśnie ze względu na ceny.

Poza tym producenci rolni, spotkali się z pogłoskami o tym, że firmy nawozowe (norweska firma nawozowa ogłosiła zmniejszenie produkcji amoniaku) mogą w najbliższym czasie wstrzymać produkcję, ze względu na np. wysokie stany magazynowe, które z powodu mniejszego zainteresowania zakupowego, nie topnieją lub wysokich cen gazu.

Czy tak się rzeczywiście może stać w Grupie Azoty?

- Obecnie produkcja działa w 100 proc. Dodatkowo, część wolumenów kierowanych zwykle na eksport pozostawiamy na rynku krajowym. Podkreślamy również, że na ten moment nie planujemy wstrzymania, ani ograniczenia produkcji nawozów – informuje farmer.pl Monika Darnobyt, rzecznik prasowy Departamentu Korporacyjnego Komunikacji i Marketingu Grupy Azoty.

Więcej na farmer.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI