Grupa Azoty ma zgodę na przejęcie niemieckiego producenta nawozówwww.wnp.pl - 03 października 2018 11:07


Grupa Azoty poinformowała, że Niemiecki Federalny Urząd ds. Karteli (FCO), czyli niemiecki organ antymonopolowy, udzielił zgody na transakcję nabycia 100 proc. akcji spółki Goat TopCo GmbH z siedzibą w Münster, Niemcy. Wartość transakcji nie może być wyższa niż 235 mln euro. To ok. 1 miliarda złotych - czytamy na portalu wnp.pl

Jak podaje serwis wnp.pl Goat TopCo to spółka holdingowa, której główną firmą operacyjną jest Compo Expert w Münster. Przejmując niemiecką firmę, Azoty zwiększają portfolio nawozowe o produkty specjalistyczne takie jak: nawozy dla warzyw, upraw sadowniczych i winnic czy upraw szkółkarskich.

Grupa Azoty przekonuje, że transakcja wpisuje się w strategię zakładającą wzmacnianie pozycji Grupy Azoty wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa.

- Dzięki umowie nabycia udziałów w grupie Compo Expert, Grupa Azoty jeszcze bardziej wzmocni swoją międzynarodową pozycję wśród liderów rozwiązań dla rynku agro. Wejście w obszar nawozów specjalistycznych stanowi także bardzo istotny krok w dostępie Grupy do innowacyjnych technologii i unikatowego know-how. To również dowód na to, jak efektywnie polskie firmy potrafią wykorzystywać szanse biznesowe z korzyścią dla polskiej chemii i polskiej gospodarki - podkreśla Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty. 

Więcej na ten temat na portalu wnp.pl.