×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Goldoni - będą zmiany w produkcji maszyn?

Autor: farmer.pl 23 czerwca 2021 13:07

Goldoni - będą zmiany w produkcji maszyn? Keestrack zapowiada duże ciągniki Goldoni / fot.kh

Przejęcie włoskiego producenta ciągników Goldoni przez Keestrack, belgijskiego producenta maszyn budowlanych, zapowiada zmiany. Czy europejski rynek ciągników się poszerzy?

Niemal natychmiast po zakupie fabryki Goldoni wznowiono produkcję ciągników tej mającej prawie 100 lat włoskiej marki. Jednak nowy belgijski właściciel nie zamierza osiąść na laurach i zapowiada poważne zmiany w portfolio maszyn produkowanych we Włoszech.

Obecna produkcja Goldoni skupia się na monokultywatorach, ciągnikach specjalistycznych i sadowniczych, z których największy model Q110 posiada 102-konny silnik. Nowy właściciel, producent sprzętu górniczego, recyklingowego i budowlanego, ma poważne doświadczenie w budowie maszyn o sporych mocach i jak zapowiada, zamierza je wykorzystać, aby szerzej wejść na rynek maszyn rolniczych.

Jak mówi Kees Hoogendoorn, prezes grupy Keestrack: - Po dziesięcioleciach wzrostu cieszymy się, że możemy kontynuować nasz rozwój, rozszerzając naszą działalność na segment rolniczy. Naszym celem jest utrzymanie tej historycznej marki przy życiu, wspierając lokalną gospodarkę i zatrudnienie.

- Widzimy wiele synergii między naszymi markami. Są nimi: systemy produkcyjne, dostawcy i sieć dealerów. Przyniesie to sukces firmie i naszym nowym działaniom - dodaje.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI