Glifosat - konsultacje otwarte przez 60 dni

$data.author.description Autor: farmer.pl 23 września 2021 14:00

Glifosat - konsultacje otwarte przez 60 dni Konsultacje ws. glifosatu potrwają 60 dni / fot. za farmer

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) i Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) rozpoczęły równoległe konsultacje dotyczące wstępnych ocen naukowych glifosatu. Konsultacje potrwają 60 dni i wszystkie zainteresowane strony są zachęcane do wzięcia w nich udziału.

Jak poinformowała EFSA, w równoległych konsultacjach urząd zbierze informacje zwrotne na temat sprawozdania z oceny odnowienia dotyczącej glifosatu. Konsultacje ECHA dotyczą raportu Zharmonizowanej Klasyfikacji i Oznakowania.

Wstępne oceny naukowe, które zostały dziś przekazane do konsultacji, zostały przygotowane przez Grupę ds. Oceny Glifosatu (AGG), w skład której wchodzą właściwe organy krajowe we Francji, na Węgrzech, w Holandii i Szwecji.

60 dni dla glifosatu

EFSA i ECHA dążą do przejrzystości i jak najbardziej zbliżają obywateli i zainteresowane strony do pracy agencji. Wszystkie zainteresowane strony zachęca się do wzięcia udziału w konsultacjach poprzez przedstawienie odpowiednich uwag lub informacji i danych naukowych. Konsultacje pozostaną otwarte przez 60 dni, a wszystkie komentarze zostaną opublikowane po ich zamknięciu na stronach internetowych obu agencji.

Czytaj więcej na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI