Gdzie szukać listy jednostek kontrolujących sprawność opryskiwaczy?

$data.author.description Autor: Farmer.pl 16 stycznia 2021 09:53

Gdzie szukać listy jednostek kontrolujących sprawność opryskiwaczy? Lista jednostek kontrolujących sprawność opryskiwaczy na stronie PIORiN; fot. shutterstock.com

Od 2021 r. prowadzenie badań opryskiwaczy polowych jest możliwe wyłącznie przez jednostki, które dostosowały się do nowych wymagań - podaje Farmer.pl.

Gdzie można znaleźć informacje, które są to firmy?

- Informuję, że Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa na mocy przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin zobligowana jest do udostępniania na stronie internetowej administrowanej przez wojewódzkie inspektoraty ochrony roślin i nasiennictwa, rejestrów przedsiębiorców/podmiotów wykonujących działalność w zakresie potwierdzania sprawności technicznej sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin. Dostęp do przedmiotowych rejestrów możliwy jest poprzez stronę http://piorin.gov.pl/srodki-ochrony-roslin/rejestry/. Zakres danych umieszczanych w rejestrach został określony w art. 51 i 52 ww. ustawy i nie obejmuje informacji o wyposażeniu jednostki prowadzącej badania sprzętu do stosowania środków ochrony roślin – poinformował nas Grzegorz Gorzała, główny specjalista z Biuro Ochrony Roślin i Nawozów Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

- Niemniej jednak Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, mając na uwadze nowe regulacje w zakresie prowadzenia badań opryskiwaczy ciągnikowych lub samobieżnych polowych, sporządzi i opublikuje na stronie internetowej Inspekcji listę jednostek spełniających aktualne wymagania prawne, po uprzednim wyrażeniu przez nie zgody na taką publikację – podkreślił Gorzała.

Więcej na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI