Fendt zwiększa udziały rynkowe w Europie

$data.author.description Autor: farmer.pl 22 lipca 2021 10:22

Fendt zwiększa udziały rynkowe w Europie Fendt z pozytywnymi perspektywami na 2021 rok /fot. mat. prasowe

Po szczególnym roku 2020 również rok 2021 nadal pozostanie pod silnym wpływem globalnej pandemii koronawirusa, szczególnie pod względem przepływu towarów i sytuacji w zaopatrzeniu. Mimo to zarówno niemiecki, jak i międzynarodowy rynek maszyn rolniczych rozwijają się bardzo pozytywnie. Towarzyszą temu również dobre perspektywy dla firmy Fendt.

- Obecnie wkroczyliśmy w 17. miesiąc pandemii koronawirusa i nikt z nas nie spodziewał się tego, co spotkało nas do tej pory. Gospodarka krajowa nie jest w stanie nadążyć za zmianami. Pandemia dotknęła również nas - oświadczył Christoph Gröblinghoff, prezes zarządu AGCO/Fendt.

Fendt z pozytywnymi perspektywami na 2021 rok

Zasadniczo prezes zarządu pozytywnie ocenia aktualną sytuację w firmie Fendt i w rolnictwie:

- Branża jest zdrowa, mamy pełne portfele zamówień. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. W tych niesprzyjających czasach rolnicy odgrywają ważniejszą rolę niż kiedykolwiek. To dzięki nim mamy jedzenie na stole – tłumaczy.

Christoph Gröblinghoff przestrzega również, że obecna napięta sytuacji z pewnością potrwa jeszcze co najmniej do końca roku.

Z najniższego punktu odnotowanego w kwietniu 2020 r. branża sukcesywnie odrabiała straty aż do osiągnięcia wysokiego poziomu.

- Możemy powiedzieć, te oddziaływania zasadniczo nie dotknęły naszej branży. Trzy czwarte respondentów ocenia swoją aktualną sytuację jako bardzo pozytywną i oczekuje wzrostu sprzedaży. Osłabienie dobrej koniunktury nie jest jeszcze widoczne. Nic w tym dziwnego: ceny producenta pszenicy i nasion oleistych są rekordowo wysokie, a rolnicy dobrze na tym zarabiają. Sprzyja to wysokiej skłonności do inwestowania, co z kolei przekłada się na wzrost rynku na poziomie około siedmiu procent w całej Europie – dodaje prezes zarządu AGCO/Fendt.

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI