Fendt 200 VFP Vario – nowy specjalista w sadzie

$data.author.description Autor: farmer.pl 16 listopada 2020 08:14

Fendt 200 VFP Vario – nowy specjalista w sadzie Fendt 200 VFP Vario / fot. KH za Farmer

Kilka tygodni temu miała miejsce oficjalna premiera ciągnika Fendt 200 Vario. Wraz z nim zadebiutował również jego odpowiednik przeznaczony do gospodarstw specjalistycznych – Fendt 200 VFP Vario - czytamy w serwisie farmer.pl.

W nowej generacji specjalistycznych ciągników Fendt 200 VFP Vario Fendt integruje intuicyjną filozofię obsługi FendtONE i tym samym wprowadza na rynek pierwszy specjalistyczny ciągnik z całkowicie zintegrowanym terminalem. Ponadto pojawiły się nowe funkcje, takie jak zależna od zapotrzebowania koncepcja dodatkowej mocy DynamicPerformance oraz nowe rozwiązania konstrukcyjne.

Seria ciągników specjalistycznych Fendt 200 VFP Vario obejmuje pięć modeli: Fendt 207 Vario, Fendt 208 Vario, Fendt 209 Vario, Fendt 210 Vario oraz Fendt 211 Vario o szerokości zewnętrznej od 1,07 do 1,68 m. Maksymalny zakres mocy tej serii wynosi od 79 do 124 KM zgodnie z normą ECE R120.

Wszystkie modele – podobnie jak nowe „dwustetki” rolnicze, są dostępne w wariantach wyposażenia Power, Profi i Profi+ (wcześniej ProfiPlus). Topowy model Fendt 211 Vario osiąga maksymalną moc 124 KM dzięki koncepcji dodatkowej mocy DynamicPerformance.

Maszyny napędzają 3-cylindrowe silniki AGCO Power o poj. 3,3 l. Normę emisji spalin spełniają m.in. filtrowi DOC, DPF i selektywnej redukcji katalitycznej SCR, ale bez recyrkulacji spalin. Elektronicznie sterowany wentylator Visctronic pracuje tak, jak wymagają tego podzespoły maszyny, generując tym samym oszczędności w paliwie.

Planujesz kupić ciągnik sadowniczy? Zapoznaj się z ogłoszeniami w naszym nowym serwisie Giełda Rolna!

Nowa kabina

Nowa 4-słupkowa kabina jest bardziej przestronna w porównaniu do swojej poprzedniczki. Umożliwia m.in. zmianę filtracji z kat. 2 na 4 w zależności od potrzeby, tak aby np. niepotrzebnie nie zużywać drogich filtrów. Po zakończeniu pracy system filtrujący można w prosty sposób przestawić za pomocą terminalu.

Nowy panel sterowania z wielofunkcyjnym joystickiem umożliwia komfortową i intuicyjną obsługę maszyny. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas jesiennej premiery ciągników w Niemczech. Filozofia obsługi FendtONE obejmuje nowy pulpit z boku z joystickiem wielofunkcyjnym, dźwignią krzyżową i opcjonalnym 12-calowym terminalem. Natomiast w porównaniu do standardowej „dwusetki”, 12-calowy terminal w ciągniku Fendt 200 VFP Vario jest zintegrowany z podsufitką nad przednią szybą, przez co zapewnia więcej miejsca operatorowi.

Cyfrowy, 10-calowy pulpit wyglądający jak tablet, zastąpił poprzednią deskę rozdzielczą. Są na nim wyświetlane są m.in. prędkość jazdy, prędkość obrotowa silnika i poziom płynów. Cyfrowy pulpit może być obsługiwany za pomocą pokrętła sterującego na kolumnie kierownicy. Dzięki niemu ustawienia maszyny mogą być wprowadzane w łatwiejszy i bardziej przejrzysty sposób.

Z kolei oferowany w standardzie 10-calowy monitor pozwala użytkownikowi na rozbudowane ustawienia funkcji silnika i przekładni hydrauliki roboczej. W sterowaniu pomoże również wielofunkcyjny joystick. Możliwe jest proporcjonalne sterowanie dwoma zaworami, jak również regulacja aktywnej prędkości obrotowej tempomatu za pomocą potencjometru umieszczonego na joysticku. Joystick posiada przyciski, które można dowolnie przypisać np. do innych funkcji hydraulicznych.

Cały artykuł w serwisie Farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI