Dyrektor PSOR: Chcemy aby nauka wiodła prym przed emocjami i strachem

Autor: www.sadyogrody.pl 21 grudnia 2017 12:53

Dyrektor PSOR: Chcemy aby nauka wiodła prym przed emocjami i strachem Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin/ fot. PSOR

- 2017 rok to rok bardzo ważny dla naszego stowarzyszenia, połączony z licznymi wyzwaniami na polu regulacyjnym i komunikacyjnym. Warto wśród nich wymienić chociażby głos branży w dyskusji na temat znaczenia i kondycji pszczół w Polsce czy znaczenia dowodów naukowych w systemie rejestracji środków ochrony roślin – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

- To także kontynuacja rozpoczętej ponad 13 lat temu ogólnopolskiej zbiórki opakowań po śor w ramach Systemu PSOR, edukacja na temat bezpiecznego stosowania środków z uwzględnieniem bezpieczeństwa operatora i ochrony wód, to walka z szarą strefą. To już tradycja, że kierujemy nasze działania nie tylko do obecnych, ale też przyszłych pokoleń rolników. Lekcje w szkołach podstawowych, warsztaty w szkołach rolniczych czy seminaria na uczelniach, pozwoliły nam dotrzeć do blisko 2000 młodych osób w Polsce – mówi Marcin Mucha.

Zaznacza, że 2017 rok to także początek owocnej współpracy z Fundacją Nasza Ziemia na gruncie bezpiecznego i odpowiedzialnego postępowania z opakowaniami, udział w akcjach społecznych Dzień Ziemi i Sprzątanie Świata pod hasłem „Nie ma śmieci są surowce”. - W 2018 roku planujemy kontynuować wspólne projekty z Fundacją, o czym już niedługo będziemy informować – dodaje.

- 2017 rok to już trzeci rok kampanii, w ramach której walczymy z mitami na temat rolnictwa i produkcji żywności wśród konsumentów. Niemałe to wyzwanie, ale widzimy jak bardzo potrzebna jest rzetelna wiedza na temat tego jak żywność powstaje i dlaczego środki ochrony roślin są ważnym, ale też niezbędnym elementem tej produkcji. Plany na przyszły rok są ambitne, dlatego liczymy na wsparcie nie tylko samych producentów rolnych ale i mediów, których rola w edukacji konsumentów jest ogromna. Chcemy być widoczni, chcemy kreować i brać udział w rzetelnej dyskusji, chcemy aby nauka i wiedza wiodła prym przed emocjami i strachem. To nasze cele na 2018 rok – podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI