×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Drzewka owocowe 2021 - jakie ceny na rynku w Grójcu?

Autor: www.sadyogrody.pl 18 listopada 2021 09:30

Drzewka owocowe 2021 - jakie ceny na rynku w Grójcu? Jakie ceny drzewek na targowisku w Grójcu?/ fot. materiały redakcji

Tradycyjnie w każdą środę w okresie jesieni na targowisku w Grójcu odbywa się sprzedaż drzewek owocowych. Po jakich cenach szkółkarze oferują drzewka w tym roku?

W środę (17.11.) na rynku w Grójcu było dużo sprzedających materiał szkółkarski.  W ofercie tradycyjnie dominowały jabłonie, ale też można było kupić wiśnie, gruszki, śliwy i czereśnie, podkładki wegetatywne, krzewy porzeczek, agrestu czy malin. O tej porze roku roku, szkółkarze dysponują największym wyborem odmian. Ceny drzewek wysokiej jakości są nieco wyższe niż rok temu, ze względu na rosnące koszty produkcji, które odczuli także producenci drzewek.

Odmiany jabłoni - jakie ceny w 2021 roku?

Największym zainteresowaniem kupujących cieszyły się odmiany Gala i Golden.  Za drzewko 1 roczne dobrze rozgałęzione trzeba było zapłacić 10 zł przy zakupie hurtowej ilości. W tym roku widać mniejsze zainteresowanie odmianą Prince. Słabiej sprzedaje się także Szampion.  

Odmiana Boskoop na M9 na targowisku w Grójcu sprzedawana była w cenie 8 zł za szt.

Popyt na gruszki, wiśnie, czereśnie, śliwki 

Za gruszę odmianę Konferencja w pierwszym wyborze trzeba było zapłacić 10 zł/ szt. Podobnie jak w przypadku drzewek czereśni. Dobrze odbywała się sprzedaż śliw.  Odmiany takie jak Tophit, President, Węgierka Zwykła, Węgierka Dąbrowicka kosztowały ok 8-10 zł. W ofertach szkółkarzy były także odmiany Haganta, Presenta.

Za drzewka wiśni w tym roku trzeba zapłacić ok 8-10 zł/ szt.

 

Chcesz sprzedać materiał szkółkarski? Dodaj ogłoszenie na GieldaRolna.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI