Zainteresowanie sadowników drzewkami w dniu dzisiejszym jest spore ale nie wielu decyduje się na zakup. Jak mówią szkółkarze, obecne bardzo słabe ceny jabłek przekładają się na ograniczone możliwości zakupowe sadowników. 

Ceny drzewek jabłoni w Grójcu wynoszą od 5 do 12 zł, w zależności od odmiany i jakości drzewka. Kupić można również drzewka za 4 złote ale materiał jest dużo słabszej jakości. Gruszka Konferencja, dwuletnia, ceniona jest na 14 zł za drzewko.

Spore zainteresowanie widać odmianą Boskoop. Obecnie Boskoop na podkładce M9 kupić można od 6 zł za drzewko. Ale za ładny materiał ceny potrafią być dużo wyższe- nawet 10 zł za drzewko. Podobne ceny trzeba zapłacić za odmianę Empire.

Booskop
Booskop

Szkółkarze mówią również o wielu zapytaniach za odmianą Idared. Cena to przeważnie 5-6 zł za drzewko. Najdared na podkładce P14 kupić można za 6 zł. Szampion i Ligol także są często poszukiwane przez sadowników, cena przeważnie na poziomie 7-8 złotych za dobrej jakości drzewko.

Najdared.jpg
Najdared.jpg

Niewiele zapytań jest natomiast o Goldena jak i Galę. Cena za ładne drzewko odmiany Golden i Gala Schniga to koszt nie niższy niż 10 zł. Przeważnie za ładnego dwulatka na podkładce M9 trzeba zapłacić 12 złotych.

Golden Delicious
Golden Delicious

 

Gala
Gala

Gala
Gala