Drzewka na targowisku w Grójcu. Co kupują sadownicy?

Autor: www.sadyogrody.pl 31 marca 2022 15:01

Drzewka na targowisku w Grójcu. Co kupują sadownicy? Aktualne ceny drzewek jabłoni w Grójcu/ fot. sadyogrody.pl

Na targowisku w Grójcu w dniu dzisiejszym wybór drzewek jest duży. Sprawdziliśmy jakie są aktualne ceny drzewek jabłoni.

Zainteresowanie sadowników drzewkami w dniu dzisiejszym jest spore ale nie wielu decyduje się na zakup. Jak mówią szkółkarze, obecne bardzo słabe ceny jabłek przekładają się na ograniczone możliwości zakupowe sadowników. 

Ceny drzewek jabłoni w Grójcu wynoszą od 5 do 12 zł, w zależności od odmiany i jakości drzewka. Kupić można również drzewka za 4 złote ale materiał jest dużo słabszej jakości. Gruszka Konferencja, dwuletnia, ceniona jest na 14 zł za drzewko.

Spore zainteresowanie widać odmianą Boskoop. Obecnie Boskoop na podkładce M9 kupić można od 6 zł za drzewko. Ale za ładny materiał ceny potrafią być dużo wyższe- nawet 10 zł za drzewko. Podobne ceny trzeba zapłacić za odmianę Empire.

Booskop

Szkółkarze mówią również o wielu zapytaniach za odmianą Idared. Cena to przeważnie 5-6 zł za drzewko. Najdared na podkładce P14 kupić można za 6 zł. Szampion i Ligol także są często poszukiwane przez sadowników, cena przeważnie na poziomie 7-8 złotych za dobrej jakości drzewko.

Najdared.jpg

Niewiele zapytań jest natomiast o Goldena jak i Galę. Cena za ładne drzewko odmiany Golden i Gala Schniga to koszt nie niższy niż 10 zł. Przeważnie za ładnego dwulatka na podkładce M9 trzeba zapłacić 12 złotych.

Golden Delicious

 

Gala

Gala

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI