×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Drogie nawozy. Rośnie zainteresowanie obornikiem

Autor: AGT / www.sadyogrody.pl 10 stycznia 2022 12:56

Drogie nawozy. Rośnie zainteresowanie obornikiem Sytuacja na rynku nawozów i rosnące ich ceny powodują, że wielu producentów zamierza ograniczyć nawożenie do minimum. / fot. shutterstock

Sytuacja na rynku nawozów i rosnące ich ceny powodują, że wielu producentów zamierza ograniczyć nawożenie do minimum. Rośnie również zainteresowanie naturalnymi nawozami.

Wysokie ceny nawozów z pewnością wpłyną na mniejsze ich stosowanie. Już teraz wielu producentów zapowiada, że zamierza ograniczyć je do minimum lub nawet całkiem z niego zrezygnować. 

Analiza gleby 

Jednak przez podjęciem takich decyzji należy w pierwszej kolejności wykonać badanie gleby. Jednorazowo można zrezygnować ze stosowania nawozów, jednak tylko wtedy zasobność gleby jest na bardzo wysoki poziomie. Nie zastosowanie nawożenia w miejscach gdzie brakuje poszczególnych składników pokarmowych skutkować będzie gorszą jakością plonów i wydajnością. 

Analiza gleby - jakie ceny?

Ceny nawozów naturalnych 

Wraz z rosnącymi cenami nawozów wzrosło zainteresowanie nawozami naturalnymi - obornikiem - przez co jego ceny również wzrosły. Jeszcze w ubiegłym roku tonę obornika bydlęcego można było kupić za 30-40 zł. Teraz ceny sięgają około 100 zł za tonę. Wzrosły również ceny obornika granulowanego. Obecnie kosztuje około 600-650 zł za tonę. Rok temu trzeba było za niego zapłacić około 500-550 zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI