×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dofinansowanie do zakupu nawozów? Nie ma prac nad programem pomocy

Autor: PAP 27 stycznia 2023 11:15

Dofinansowanie do zakupu nawozów? Nie ma prac nad programem pomocy Minister rolnictwa: Nie są prowadzone prace nad programem pomocy dofinansowania zakupu nawozów/ fot. shutterstock

Nie są prowadzone prace nad programem pomocy dofinansowania zakupu nawozów, możliwy początek tendencji spadkowej cen - napisał minister rolnictwa Henryk Kowalczyk w odpowiedzi na interpelację poselską.

Nie są prowadzone prace nad programem pomocy dofinansowania zakupu nawozów

"Aktualnie nie są prowadzone prace nad uruchomieniem kolejnej edycji programu pomocy w sprawie dofinansowania zakupu nawozów" - napisał Kowalczyk.

"Należy zaznaczyć, iż pomimo, że ceny nawozów mineralnych znajdują się nadal na bardzo wysokich poziomach, to odnotowane w październiku i listopadzie obniżki cen mogą być początkiem odwrócenia trendu wzrostowego i przekształcenia go w tendencję spadkową, tym bardziej że ceny gazu na europejskim rynku są w wyraźnym trendzie spadkowym. Ponadto, sytuacja w zakresie wolumenu importu nawozów mineralnych powoli się poprawia, na co wskazuje wzrost importu, nie tylko nawozów azotowych, ale również wieloskładnikowych" - dodał.

Kowalczyk podaje, że z analizy danych Ministerstwa Finansów dotyczących importu nawozów mineralnych w poszczególnych miesiącach wynika, że wrzesień 2022 r. był trzecim miesiącem z rzędu, w którym import nawozów był ilościowo większy niż rok wcześniej. W październiku 2022 r. zaimportowano ponad 370 tys. ton nawozów mineralnych, o 49,6 proc. więcej niż rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI