DeccoPyr-Pot – nowość z segmentu środków post-harvest (wideo)Krystyna Zagórska - 07 lutego 2022 13:33


DeccoPyr-Pot to technologicznie zaawansowany produkt. Fungicyd w postaci generatora dymu, zupełna nowość na polskim rynku. Tego typu rozwiązania zdobyły już popularność w krajach Europy Zachodniej we Włoszech czy Hiszpanii – mówi Wojciech Binek, Crop Service Menadżer w firmie UPL Polska.


{film;21620}


Rozwiązanie fungicydowe w przechowalnictwie jabłek i gruszek – DeccoPyr-Pot zostało wyróżnione tytułem Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2021.  Preparat dostępny jest wyłącznie w usłudze Crop Service firmy UPL Polska.

Zabezpieczyć jabłka i gruszki przed chorobami przechowalniczymi

Produkt jest oparty o bezpieczną i znaną substancję aktywną pirymetanil. Bardzo dobrze zabezpiecza owoce, które już zostały złożone w komorze przechowalniczej – mówi serwisowi sadyogrody.pl Wojciech Binek.

- Produkt jest zarejestrowany w kontekście zabezpieczenia owoców przed najważniejszymi chorobami przechowalniczymi, ale także należy wspomnieć o fakcie, że ten produkt zastosowany bezpośrednio w komorze przechowalniczej bardzo dobrze dezynfekuje skrzyniopalety w których znajdują się owoce. Likwiduje wszystkie patogeny, które mogą się tam znajdować – zaznacza.

Zobacz także: Nowa usługa w UPL - jak z niej skorzystać? (wideo)