Corteva zapowiada nową substancję czynną – Adavelt™ Activewww.sadyogrody.pl - 19 listopada 2018 10:31


Corteva Agriscience™, dział rolniczy firmy DowDuPont, informuje o nowej substancji czynnej Adavelt™ Active. Pierwsze gotowe produkty powinny wejść do sprzedaży w roku 2023 w rejonie Azji i Pacyfiku, a następnie na kolejnych kontynentach.

Adavelt™ Active to pierwsza substancja aktywna, która wychodzi spod skrzydeł Corteva Agriscience™ i połączonych działów badawczych firm Dow AgroSciences, DuPont Crop Protection i DuPont Pioneer.

Jak podaje firma, Adavelt jest fungicydem z grupy neopikolinomidowej, ma korzystne profile toksykologiczne i środowiskowe. Produkt wyróżnia podobny sposób działania jak substancja czynna Inatreq™, która wkrótce zostanie wprowadzona na europejskie rynki.

- Cieszymy się z rozpoczęcia nowej ery innowacji w naszej firmie. Nigdy nie było bardziej istotne rozwijanie nowych, zintegrowanych rozwiązań w celu rozwiązania palących problemów, takich jak zwalczanie chorób, aby rolnicy mogli dostarczać konsumentom produkty spożywcze, których poszukują. To tylko pierwsze z wielu nowych narzędzi i rozwiązań Corteva Agriscience™, które zaspokoją potrzeby rolników i konsumentów – powiedział Neal Gutterson, wiceprezes i dyrektor ds. Technologii w Corteva Agriscience.

- Adavelt to nowy, innowacyjny środek grzybobójczy dla rolników, którzy chcą lepiej chronić rośliny - powiedział Greg Hanger, globalny kierownik programu, fungicydowego. 

Dodał, że elastyczność produktu, wszechstronność i skuteczność sprawiają, że Adavelt jest doskonałym dodatkiem do obecnych działań rolników w zakresie zwalczania chorób, aby pomóc im na każdym etapie uprawy.

Wśród zalet produktu wymienia się szerokie spektrum zwalczanych patogenów, które wywołują takie choroby jak: septoriozy, mączniaki prawdziwe, pleśnie, antraknozy, alternariozy i wiele innych.

– Środek zapewnia skuteczną ochronę wielu upraw zbóż, winorośli, owoców, orzechów i warzyw. Może być stosowany w różnych fazach rozwojowych roślin – informuje firma.