×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Corteva: Trzeba się liczyć ze wzrostem cen środków ochrony roślin

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska / www.sadyogrody.pl 04 stycznia 2022 11:35

Corteva: Trzeba się liczyć ze wzrostem cen środków ochrony roślin Podwyżki cen środków ochrony roślin wynikają z szeregu czynników począwszy od wzrostu kosztów surowców na rynkach światowych, kosztów logistyki kończąc na spadku kursu złotego. / fot. shutterstock

Rolnicy i sadownicy muszą liczyć się ze wzrostem cen środków ochrony roślin w najbliższym sezonie - mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Przemysław Szubstarski, Country Leader Corteva Agriscience Polska

Wzrost cen środków ochrony roślin 

Zdaniem Przemysława Szubstarskiego podwyżki cen środków ochrony roślin wynikają z szeregu czynników począwszy od wzrostu kosztów surowców na rynkach światowych, kosztów logistyki kończąc na spadku kursu złotego. - Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych środków produkcji, ta grupa odnotowywała minimalne ruchy cenowe w ubiegłych latach, a często były to też ruchy w dół - tłumaczy rozmówca. 

- Opublikowaliśmy już pierwszy cennik na sezon wiosenny, w którym wskazaliśmy na wzrost cen od kilku do kilkunastu procent w zależności od grupy produktowej, najwyższe z nich na produktach z grupy fungicydów - dodaje. 

Dostępność środków ochrony roślin 

- Według naszej najlepszej wiedzy pomimo wzmożonego popytu na rynkach światowych, zakładamy, że będziemy dostarczać nasze produkty na polski rynek w ilościach odpowiadających zapotrzebowaniu rolników - podsumowuje Przemysław Szubstarski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI