Corteva stawia na badania, rozwój i udoskonalanie technologii (wywiad)

Autor: Krystyna Zagórska/ www.sadyogrody.pl 19 sierpnia 2019 15:36

Corteva stawia na badania, rozwój i udoskonalanie technologii (wywiad) fot. materiały prasowe

- Corteva stawia na wspólny rozwój i wzrost. Wspieramy producentów w pozyskiwaniu zdrowych i wysokich plonów, które przełożą się na maksymalny zysk z każdego hektara – mówi w wywiadzie dla sadyogrody.pl Małgorzata Gago, Category Marketing Manager Fungicides & Insecticides  w Corteva Agriscience Poland.

Na jakie działania firma Corteva Agriscience stawiła jeszcze w tym roku?

Małgorzata Gago: Corteva Agriscience wszystkie produkty i rozwiązania tworzy z myślą o sadowniku, warzywniku i rolniku oraz o konsumencie. W tym roku wprowadziliśmy wiele rozwiązań dla rolników – m.in. produkty oparte na Arylex active™, herbicydy do stosowania w uprawach zbóż i rzepaku oraz uzyskaliśmy rejestrację Inatreq active™ do stosowania w Unii Europejskiej. Dla warzywników oferowaliśmy produkt specjalistyczny do zwalczania mszyc Closer. Sadowników z przyjemnością informujemy, że właśnie uzyskaliśmy rejestrację produktu Delegate – do zwalczania zwójek, które z roku na rok sprawiają coraz więcej problemów, przyczyniając się nawet do poważnych uszkodzeń owoców. Ten produkt równie skutecznie będzie radził sobie z owocówkami w jabłoni i gruszy, a także miodówkami. To bardzo szeroka oferta nowości w kurczącej się ofercie środków na polskim rynku.

Jak obecnie wygląda portfolio produktów skierowana dla ogrodników i jakie są plany  na jego rozwój w najbliższych miesiącach? Jak insektycyd Closer - bazujący na nowej substancji czynnej, został przyjęty wśród ogrodników?

MG: Firma oferuje bogate portfolio przeznaczone dla ogrodników: sztandarowy produkt Fontelis - nowoczesny środek grzybobójczy, przeznaczony do zwalczania parcha jabłoni, mączniaka prawdziwego jabłoni oraz szarej pleśni, do stosowana zarówno zapobiegawczo jak i interwencyjnie, powszechnie stosowany Dithane oraz praktycznie pełną ofertę insektycydową: Closer - przełomowy produkt do walki z mszycami, produkt o szerokim spektrum i szybko działający; Spintor z rejestracją nawet w produkcji organicznej, ale także znane i powszechnie stosowane produkty jak Runner, Reldan, Dursban. W przyszłym roku oferta ogrodnicza zostanie wzbogacona o insektycyd Delegate - specjalistę na zwójki i owocówki oraz fungicyd do zwalczania mączniaka prawdziwego Talius Sad.

Oferujemy także pełną gamę produktów dla plantatorów ziemniaków: nowy, rewolucyjny fungicyd Zorvec Enicade oraz znane i powszechnie stosowane Curzate Top, Tanos, Dithane NeoTec. Herbicydy Titus i Ramzes, insektycydy Nurelle D, Closerem, Reldan, Spintor oraz nematocyd Vydate, który także można stosować w uprawach ogrodniczych np. w truskawce.

Closer to właściwy produkt na właściwym miejscu. Warunki pogodowe ostatnich kilku lat sprzyjają rozwojowi mszyc na wielu uprawach, walka z nimi bywa niełatwa, zabiegi bywały nieskuteczne i należało je często powtarzać. Closer ułatwił tę walkę w znacznym stopniu. Dobre i bardzo dobre opinie o tym preparacie spływają zarówno od warzywników jak i od producentów ziemniaków. Pracujemy nad poszerzeniem etykiety rejestracyjne o kolejne uprawy, aby produkt był dostępny dla szerszej grupy odbiorców.

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI