Corteva Agriscience™ - nowy gracz w branży środków ochrony roślin

Autor: www.sadyogrody.pl 24 października 2018 08:06

Corteva Agriscience™, założona w oparciu o globalne firmy Dow Agrosciences, Dupont i Pioneer, ma zostać niezależną spółką publiczną w czerwcu 2019 r. – poinformowano podczas dzisiejszego spotkania prasowego, zorganizowanego w celu poznania nowego podmiotu w branży środków ochrony roślin.

- Nowo utworzoną markę Corteva Agriscience™ wyróżnia dorobek trzech firm oraz ich wielopokoleniowe doświadczenie w branży rolniczej, solidny zespół ekspertów, technologii, innowacji i badań, możliwości rozwojowe, dbałość o zachowanie środowiska naturalnego oraz bliska współpraca z polskimi spółkami i instytucjami. Ten kapitał pozwoli nam stymulować rozwój naszego systemu żywnościowego poprzez umożliwienie rolnikom uzyskania lepszych, zdrowszych i obfitszych plonów, przy wykorzystaniu jednocześnie mniejszych zasobów naturalnych – mówił Andrzej Paluch, dyrektor krajowy w Corteva Agriscience™.

Podkreślił, że Corteva bierze udział w inicjatywach Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin – uczestniczy w systemie Zbiórki Opakowań, zapewniającym skuteczne, bezpieczne dla środowiska oraz ludzi zbieranie i zagospodarowywanie opakowań po środkach ochrony roślin, oraz w kampanii Bezpieczna Uprawa, informującej rolników o tym, jak ustrzec się przed nielegalnymi i podrabianymi środkami ochrony roślin, i jak używać ich w odpowiedzialny i legalny sposób. Kolejna kampania branżowa, w którą zaangażowała się firma, skierowana jest do szerszej publiczności – „Pryskanie? Nie szkodzi”.. informuje ona społeczeństwo o korzyściach z używania śor. w rolnictwie.

Corteva Agriscience™ zapewnia rolnikom dostęp do innowacyjnych rozwiązań w zakresie nasion oraz środków ochrony roślin. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w związku z coraz większa presją, jakiej poddane jest rolnictwo, spółka wprowadza na rynek produkty oparte na unikalnej formule, takie jak Isoclast ™ Active, Inatreq™ Actice, Arylex ™ Actice, Lumiposa® i Zorvec®.

Jedną z nowości spółki jest insektycyd Closer™ oparty na substancji czynnej Isoclast™, należącej do klasy chemicznej sulfoksyminów, zarejestrowany w uprawach warzywniczych do walki z mszycami. Jak zaznaczył Przemysław Szubstarski, dyrektor ds. marketingu w Corteva Agriscience™, spółka oczekuje rozszerzenia rejestracji tego preparatu dla upraw sadowniczych w 2019 r.

Wkrótce na łamach sadyogrody.pl więcej informacji ze spotkania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI