Co nowego w ochronie dla upraw jagodowych?

Autor: Sylwia Sałyga 25 stycznia 2023 19:53

Co nowego w ochronie dla upraw jagodowych? Nowe rozwiązania do upraw jagodowych od firmy Syngenta/ fot.sadyogrody.pl

Uprawa truskawek cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. O produktach zalecanych na plantacjach truskawek rozmawialiśmy w czasie Targów TSW z Krzysztofem Krupą z firmy Syngenta.

Biostymulant Quantis na uprawy jagodowe - nowość od firmy Syngenta

Biostymulant Quantis to nowość od firmy Syngenta. Produkt polecany jest do stosowania w uprawach truskawek, do minimalizowania stresu suszy i gorąca. Quantis pozwala uratować potencjał plonotwórczy truskawki, dzięki temu truskawka plonuje na znacząco lepszym poziomie w okresie stresu suszy i gorąca.

 

Portfolio środków ochrony firmy Syngenta w uprawach jagodowych oparte jest na preparacie Switch, który w truskawkach  ma szeroką rejestrację - na szarą pleśń jak i antraknozę. Uzupełnieniem dla Switcha zarówno pod kątem substancji czynnej, jak i sposobu działania oraz grupy chorób jest preparat Scorpion.

Oba preparaty szczególnie polecane są w przypadku antraknozy turkawek, która obecna w polskich warunkach staje się coraz bardziej zjadliwa. Dodatkowo Scorpion posiada szerokie działanie - zwalcza białą plamistość liści truskawek, mączniaka prawdziwego truskawki oraz nekrozy wywoływane przez grzyb Gnomonia comari.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI