Claas connect - nowe narzędzie dla właścicieli maszyn Claasfarmer.pl - 30 czerwca 2020 14:42


Instrukcja obsługi, katalog części zamiennych, wskazanie interwałów serwisowych, rodzaju i ilości oleju do poszczególnych podzespołów, a nawet odczyt kodów błędów - to wszystko zawarte jest w nowej platformie Claas Connect.


Claas przygotował dla właścicieli maszyn nowych i używanych swojej marki specjalną platformę Claas connect. Jej celem jest ułatwienie posiadaczom maszyn ich użytkowania, monitorowania, konserwacji oraz poszerzania floty.

Platforma Claas connect została stworzona dla właścicieli maszyn nowych i używanych. Rejestracja jest bardzo prosta – można to zrobić, korzystając ze swojego konta na Facebooku lub Google, bądź wykorzystując swój adres mailowy.

– Użytkownik Claas connect ma dostęp do budowania osobistego świata Claas, który pozwoli na komfortową pracę i obsługę maszyn oraz lepsze zarządzanie gospodarstwem – mówi Sławomir Lewczyk z Claas Polska.

Pierwszym ważnym krokiem jest wprowadzenie numerów seryjnych posiadanych maszyn Claas, dzięki czemu platforma udostępni do każdej z nich elektroniczną instrukcję obsługi oraz katalog części zamiennych (Parts Doc).

– Dodatkowo mamy informację o interwałach przeglądów posiadanych maszyn Claas. Za pomocą specjalnej aplikacji dobierzemy rodzaje i ilość środków smarnych do maszyny. Po odszukaniu potrzebnych części możemy je zamówić w internetowym sklepie Parts Shop, który również jest zamieszczony na platformie – tłumaczy Lewczyk.

Więcej w serwisie farmer.