Cięcie mechaniczne. Listwy tnące na TSW 2022

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 27 stycznia 2022 08:48

Cięcie mechaniczne. Listwy tnące na TSW 2022 Na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW 2022) prezentowane maszyny do cięcia mechanicznego. / fot. materiały redakcji

Z roku na rok rośnie zainteresowanie cięciem mechanicznym sadów. Spowodowane jest to głównie szukaniem oszczędności w gospodarstwach. Na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW 2022) prezentowano maszyny do cięcia mechanicznego.

Cięcie mechaniczne z roku na rok zdobywa coraz większe grono zwolenników. Wśród zalet takiego rozwiązania są: oszczędności kosztów, wzrost owocowania i powstanie ściany owoconośnej. Na targach TSW 2022 można było obejrzeć listwy i piły do cięcia mechanicznego. 

Wybierz najlepsze finansowanie dla swojego gospodarstwa!

Listwy tnące od CWTS 

Naszą uwagę zwróciła firma CWTS z Lubani.  - Listwy posiadają system tnący schumacher. To najlepszy z systemów tnących do gałęzi. Mamy zastrzeżoną belkę na której jest zamocowany system która nie ugina się nawet przy najgrubszych gałęziach. Części do naszych listw tnących są ogólnodostępne – w większości większych miast są dostępne. Wydajność pompy jest od 30 litrów ale zdarzają się sytuacje w których dobieramy hydraulikę pod Ursusa C330 - tłumaczył Piotr Szczepański z firmy CWTS. 

 - Dodatkowo w ofercie mamy konstrukcję modułową co pozwala nam sprzedać maszynę ubogą i z biegiem lat można ją doposażać o konkretne moduły – listwę górną czy dolną – w zależności jakie są oczekiwania klienta. Cena listwy tnącej zaczyna się od 12 tys. netto. Najczęściej sprzedawana wersja kosztuje 24-28 tys. netto - dodał. 

Producent przyznaje, że obecnie gospodarstwa szukają oszczędności dlatego sadownicy interesują się listwami do cięcia mechanicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI