×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ciągniki specjalistyczne Fendt 200 Vario

Autor: farmer.pl 21 grudnia 2021 14:22

Ciągniki specjalistyczne Fendt 200 Vario Nowe traktory Fendt 200 Vario V/F/P do pracy w sadach, winnicach, przy produkcji warzyw/ fot. Fendt

Sady, winnice, uprawa chmielu, warzyw czy ziół wymagają znacznie większego nakładu pracy niż tradycyjne uprawy. Dlatego ciągnik musi być wszechstronnie wyposażony i przede wszystkim komfortowy. Właśnie do takich zadań zostały stworzone nowe, specjalistyczne ciągniki Fendt 200 Vario.

Niewielkie i często niepozorne… a prawda jest taka, że bardzo często wymaga się od nich znacznie więcej niż od ich "większych braci". Mowa o ciągnikach specjalistycznych, które muszą być mocne, wszechstronne i komfortowe. Do takich niewątpliwie zaliczają się nowe traktory Fendt 200 Vario V/F/P – prawdziwi mistrzowie do pracy w sadach, winnicach, przy produkcji warzyw i w innych uprawach specjalnych.

Mały wielki traktor

Już na wstępie warto pokreślić, że rozwiązania technologiczne i obsługa tych niewielkich traktorów jest taka sama jak w największych seriach tej marki. Przykładem tego jest bezstopniowa przekładnia Vario, która powala na pracę z prędkością od 20 m/h i właściwie nieograniczone, płynne dostosowanie prędkości do konkretnej pracy.

Podobnie jest z poziomami wyposażenia. Dostępne są trzy wersje: Power, Profi i Profi+ oraz aż 160 różnych pozycji opcji wyposażenia dodatkowego oraz 80 konfiguracji różnych opon. Ciągniki w 100 proc. produkowane są w Bawarii.

Dopasowany do potrzeb

Ciągniki specjalistyczne Fendt 200 Vario oferowane są w trzech wersjach: „V” – o szerokość już od 1,07 m, „F” – od 1,32 m i wersja P ze znacznie mocniejszym udźwigiem, gdzie szerokość zewnętrzna wynosi 1,59 m i więcej.

Jeśli zaś chodzi o silniki, to dostępnych jest pięć modeli o mocy maksymalnej od 79 do 114 KM. Trzeba przy tym podkreślić, że topowy w serii model 211 Vario osiąga maksymalną moc 124 KM dzięki koncepcji dodatkowej mocy DynamicPerformance.

Wszystkie modele serii 200 Vario są zasilane silnikami 3-cylindrowymi AGCO Power o pojemności 3,3 l. Motory te spełniają normę emisji spalin Stage V m.in. dzięki zastosowaniu pasywnego filtra cząstek stałych i katalizatora SCR i DOC.

Więcej na temat ciągników Fendt 200 Vario na farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI