Ciągniki sadownicze Kraft na targach Agro-Park 2020farmer.pl - 02 marca 2020 13:28


Jeśli ktoś poszukuje niewielkiego ciągnika na sprawdzonych podzespołach, a priorytetem ma być tania eksploatacja, powinien zwrócić uwagę na ciągniki Kraft. Przegląd serwisowy może zamknąć się tutaj w kwocie... 120 zł - czytamy w serwisie farmer.


Na dzień dzisiejszy Krawiec Traktor oferuje 4 modele ciągników Kraft – wszystkie z 44-konnym, 3-cylindrowym silnikiem znanym chociażby z MF 2255 czy późniejszych Ursusów 3512. Co ważne dla użytkowników, jednostki napędowe nie są wyposażone w żaden dodatkowy sprzęt typu: DPF, SCR czy DOC. Przepisy regulujące normy emisji spalin dają takie odstępstwa w przypadku niewielkiego, manufakturowego ich wykorzystania.

Dwa modele to traktory z przeznaczeniem dla rolnictwa (oznaczenie: 2019), a dwa to maszyny sadownicze (2017). Dodatkowe oznaczenie C2 lub C4 mówi o rodzaju napędu – na dwa lub cztery koła. Traktor można kupić z kabiną lub tylko ramą ochronną.

Nie są to jednak gotowe maszyny kupowane np. gdzieś na dalekim wschodzie. Montaż od podstaw odbywa się w Polsce.

- W większości części zamawiamy od dostawców. Przykładowo obręcze do kół produkuje Pronar, maski dostarcza producent z Lublina, kabiny są firmy Naglak, a silniki na bazie Perkinsa – mówi Koziarski.

W ciągnikach z przednim napędem zastosowano dobrze znane mosty Carraro. Przekładnia we wszystkich traktorach oferuje 8 biegów do przodu i dwa do tyłu (ta sama co w MF 255 i pochodnych). Opcjonalnie w traktorach z przednim napędem może być zastosowana przekładnia z 16 biegami do przodu i 4 do tyłu, a dodatkowo biegi są synchronizowane. Na krótkiej liście dodatków jest też przedni TUZ.

Układ hydrauliczny został wyposażony w pompę o maksymalnym wydatku 50 l/min. Tylny podnośnik charakteryzuje się maksymalnym udźwigiem na poziomie 1500 kg.

- Traktory staramy się sprzedawać je w takich rejonach, gdzie jest zapotrzebowanie na takie maszyny, czyli przede wszystkim tutaj w lubelskim, a także w terenach gdzie są prowadzone gospodarstwa sadownicze, a więc Sandomierz, Grójec – mówi Janusz Koziarski z firmy Krawiec Traktor.

Więcej w serwisie farmer.pl.