Ciągniki Iseki - co w ofercie dla sadowników?

Autor: farmer.pl 11 kwietnia 2022 12:10

Ciągniki Iseki - co w ofercie dla sadowników? Iseki TH5420 o mocy 40 KM to propozycja dla firm komunalnych/ fot. Art Tłustochowicz

Na ostatnim Agrotechu można było spotkać japońskie, niebieskie ciągniki, a raczej ciągniczki Iseki. Oblegane w Kielcach szczególnie przez dzieci, gdyż maszyny te do wielkich nie należą, chociaż technicznie imponują wielką niezawodnością.

Przykładem wspomnianej niezawodności niech będzie fakt, że marka Iseki od wielu lat plasuje się w czołówce sprzedaży ciągników w Niemczech w segmencie mocy do 50 KM.

Ciągniki Iseki dla sadownictwa i ogrodnictwa

- Iseki to maszyny praktycznie w całości produkowane w Japonii z tamtejszych komponentów. Przykładowo 95 proc. silników w nich stosowanych to jednostki Iseki – takie informacje podał Bartłomiej Krak, szef sprzedaży i rozwoju marki Iseki na Polskę. Dodał również, że w naszym kraju oferta tej firmy obejmuje maszyny o mocach w zakresie od 15 do 66 KM, przy czym największy model to maszyna typowo komunalna, ponieważ ich zastosowanie jest też takie, obok oczywiście rolnictwa, ogrodnictwa czy też sadownictwa.

Iseki TLE3410 (bez kabiny, w opcji jest takowa produkowana w Polsce) kosztuje na chwilę obecną 109 000 zł brutto. W Polsce japońskie traktory oferowane są od 2007 roku a ich sprzedaż w tej chwili kształtuje się na poziomie 200 sztuk rocznie.

Więcej w serwisie farmer.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI