×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Chińczycy wypowiedzieli umowy z Ursusem, bo firma poinformowała o współpracy

Autor: PAP Biznes 09 lutego 2021 08:08

Chińczycy wypowiedzieli umowy z Ursusem, bo firma poinformowała o współpracy Chińczycy wypowiedzieli umowy z Ursusem; fot. shutterstock.com

China Dongfeng Motor Industry przesłał do Ursusa pismo wypowiadające memorandum of understanding, list intencyjny i umowę o zachowaniu poufności - poinformował Ursus w komunikacie. Jako powód wskazał przekazanie przez Ursus raportu o współpracy zgodnie z giełdowymi obowiązkami informacyjnymi.

Ursus zapowiada, że będzie dążył do wyjaśnienia sprawy oraz wznowienia dotychczasowej współpracy.
 
W piątek wieczorem Ursus poinformował w raporcie bieżącym o podpisaniu z China Dongfeng Motor Industry Imp. & Exp. Co. memorandum of understanding.
 
W podpisanym memorandum strony potwierdziły chęć realizacji kilku różnych projektów motoryzacyjnych, przede wszystkim projektu dotyczącego pojazdów użytkowych odnośnie którego ustalono główne założenia, harmonogram pracy oraz cele.
 
Zgodnie z piątkowym komunikatem współpracę, z uwagi na złożoność techniczną, wymagane prace inżynierskie i homologacyjne oraz mając na uwadze realizowanie programu restrukturyzacji Ursusa obie strony podzieliły na etapy, które miały doprowadzić do stworzenia, uzyskania homologacji oraz wdrożenia i sprzedaży pojazdów w oparciu o produkty Dongfeng oraz doświadczenie i know-how Ursus.
 
Dotyczyło to pojazdów w wersjach z napędem elektrycznym oraz wodorowym, które jak najszybciej mają zostać wprowadzone na rynek. Strony przewidywały prezentację pierwszego z serii pojazdów w drugiej połowie 2021 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI