Chińczycy planują sfinalizować przejęcie Syngenty do końca 2016 rokuwww.farmer.pl - 01 września 2016 11:38


Państwowa firma ChemChina przewiduje, że makrooperacja przejęcia Syngenty warta 38,100 mln euro zostanie sfinalizowana do końca 2016 roku. Amerykański Komitet ds. inwestycji zagranicznych nie zgłosił zastrzeżeń wobec tych działań, a to, jak twierdzą eksperci, przyśpieszy dalsze decyzje prawne.

Chiński państwowy koncern chemiczny z segmentu m.in. produktów agrotechnicznych, znany w skrócie jako ChemChina na początku tego roku złożył ofertę przejęcia globalnego giganta, producenta pestycydów i nasion - Syngenty.

Oferta otrzymała jednogłośną rekomendację zarządu Syngenta, zaś operacja wiązała się z tym, aby co najmniej dwie trzecie akcjonariuszy szwajcarskiej firmy zgodziło się sprzedać swoje udziały chińskiej firmie. W oświadczeniu na swojej stronie internetowej, ChemChina przypomina jednak, że ostateczne zamknięcie transakcji nadal podlega zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji i wiążę się z licznymi prawnymi regulacjami kilku krajów. Obydwie firmy ściśle współpracują w tym zakresie z agencjami i wciąż trwają konsultacje.

Więcej czytaj w serwisie www.farmer.pl.