×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny słupów betonowych do sadu. Ile kosztują? Czy będą drożeć?

Autor: www.sadyogrody.pl 28 marca 2023 16:08

Ceny słupów betonowych do sadu. Ile kosztują? Czy będą drożeć? Ceny słupów betonowych do sadu- ile wynoszą? Czy będą drożeć?/ fot.shutterstock

Wzrosty cen materiałów budowlanych jakie miały miejsce odbiły się na cenach konstrukcji sadowniczych. Na ten moment ceny słupów betonowych do sadu są wysokie, a zainteresowanie zakupem raczej znikome.

Drożejące materiały budowlane to droższe słupy sadownicze 

Rosnące koszty energii i transportu a do tego ceny paliwa były, i są, głównym powodem rosnących cen materiałów budowlanych. Według danych z rynku, w lutym 2023 w porównaniu z lutym 2022 najbardziej wzrosły ceny wapna i cementu. Przekłada się to na ceny słupów betonowych ogrodowo-sadowniczych. Producenci słupów betonowych mówią o znikomym zainteresowaniu zakupem słupków, przede wszystkim ze względu na ceny.

Wciągu ostatnich 2-3 lat ceny słupów betonowych zwiększyły się o niespełna 50 procent. Producenci sami przyznają, że sprzedaż na ten moment jest słaba. W zasadzie nie ma zainteresowania zakupem słupa typu strunobeton- jest on zbyt drogi. 

Ceny słupów betonowych do konstrukcji sadowniczych

Kiepskie ceny jabłek nie pozwalają na większe inwestycje. Jeżeli już sadownicy kupują nowe słupki, są to pojedyncze ilości po to, aby ewentualnie uzupełnić braki lub wymienić uszkodzone słupy.

Słupy sadownicze, fot.sadyogrody.pl

Obecnie najbardziej ekonomicznym i najpopularniejszym jest zakup zwykłego słupka betonowego o wysokości 320 cm. Ceny nowego słupa w tym rozmiarze to od 32 do 35 zł netto za sztukę. 

Tańszym rozwiązaniem jest zakup używanych słupów. Słupy z drugiej ręki od wysokości 3oo cm zaczynają się od około 20 złotych w górę, w zależności od jakości.

Używane słupy sadownicze. fot.sadyogrody.pl

Stagnacja obejmuje również mniejsze rozmiary słupów - choćby tych używanych przy zakładaniu plantacji malin.

- Na jesieni ubiegłego roku spore zainteresowanie i zakup słupków prowadzili plantatorzy malin. W tym okresie plantatorzy malin szczególni kupowali rozmiar 220. Od nowego roku sprzedaż tego rozmiaru zupełnie ustała - mówi nam jeden z producentów z woj. łódzkiego.

Według niego możemy się spodziewać, że ceny słupów do konstrukcji sadowniczych jeszcze podskoczą do góry o ok. 10 procent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI