Ceny saletry poszybują w górę? Rosja zakazała eksportu

$data.author.description Autor: farmer.pl 11 lutego 2022 13:14

Ceny saletry poszybują w górę? Rosja zakazała eksportu Rosja zakazała eksportu saletry amonowej od 2 lutego do 1 kwietnia 2022 r. / fot. za farmer.pl

Rosja zakazała eksportu saletry amonowej od 2 lutego do 1 kwietnia 2022 r. Rząd tego kraju chce w ten sposób zagwarantować przystępne dostawy dla swoich rolników po gwałtownym wzroście światowych cen nawozów.

Zakaz eksportu saletry amonowej z Rosji 

- Na rynku krajowym pojawił się dodatkowy popyt na saletrę amonową zarówno ze strony producentów rolnych, jak i przedsiębiorstw przemysłowych – podało rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej. Stwierdzono, że ciepła zima w południowej Rosji przyspieszy siew wiosenny o kilka tygodni i pobudzi popyt na nawozy azotowe.

Będą dopłaty do nawozów? Wkrótce decyzja!

Nowy rosyjski zakaz eksportu saletry amonowej, który obowiązuje do 1 kwietnia, ma na celu zatrzymanie większej ilości nawozów w kraju i kontrolowanie cen krajowych. Posunięcie to następuje po chińskim zakazie eksportu nawozów fosforowych, który obowiązuje do czerwca 2022 roku.

Więcej na farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI