×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bifenazat już nie dla upraw jagodowych i warzyw szklarniowych

Autor: Krystyna Zagórska 13 grudnia 2022 11:21

Bifenazat już nie dla upraw jagodowych i warzyw szklarniowych Floramite 240 SC - jakie zmiany w etykiecie?/ fot. shutterstock

Środków ochrony roślin opartych o bifenazat nie będzie można stosować w uprawach roślin jagodowych i warzyw szklarniowych. W jakich uprawach będzie możliwa aplikacja tej substancji?

Bifenazat - nie dla jagodowych i warzyw szklarniowych

Na podstawie decyzji nr R – 501/2022d nastąpiło odnowienie substancji czynnej bifenazat (produkt Floramite 240 SC), jednak z istotnym ograniczeniem zakresu upraw. Niestety z etykiety produktu zniknął zapis informujący o możliwości stosowania tej substancji w uprawach jagodowych oraz warzyw szklarniowych.

Floramite - jaki czas na zakup i stosowanie produktu?

Produkt z obecną etykietą, może być wprowadzony do sprzedaży i dystrybuowany do 15 stycznia 2023, natomiast czas dla rolników na stosowanie, możliwy jest do 15 stycznia 2024 - informuje firma UPL Polska.

Floramite 240 SC to środek przędziorkobójczy o działaniu kontaktowym, przeznaczony uprzednio do zwalczania przędziorka chmielowca w uprawach: roślin warzywnych pod osłonami (ogórek, pomidor, oberżyna, papryka), truskawki (w gruncie i pod osłonami), roślin ozdobnych pod osłonami (róża, chryzantema) oraz szkółek roślin ozdobnych. Na roślinie działa powierzchniowo.

 Floramite 240 SC - jakie uprawy na nowej etykiecie?

Zgodnie z nową etykietą, preparat Floramite będzie można zastosować przeciwko przędziorkom w uprawach roślin ozdobnych: róża, chryzantema w szklarniach trwałych oraz w szkółkach roślin ozdobnych w szkalrniach trwałych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI