Bejo kończy prace nad nową powłoką dla nasion ekologicznych

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 03 września 2020 15:23

Bejo kończy prace nad nową powłoką dla nasion ekologicznych Ulepszona powłoka będzie żółtawa i zostanie wdrożona do produkcji już we wrześniu/ fot. shutterstock

Nowa powłoka ma na celu łatwe odróżnienie nasion nie zaprawianych chemicznie od ekologicznych. Jak informuje firma Bejo, ulepszona powłoka będzie żółtawa i zostanie wdrożona do produkcji już we wrześniu. Powłoka nasion nie zaprawianych chemicznie pozostanie biała.

- Zgodnie z naszym konwencjonalnym materiałem siewnym, dokonujemy zmiany receptury zarówno żółtawej powłoki nasion ekologicznych jak i białej nasion nie zaprawianych chemicznie, na naszą nową zrównoważoną powłokę nasion (tak jak informowalismy w sierpniu 2018). Składa się ona wyłącznie z naturalnych składników, które całkowicie rozkładają się w glebie. Charakteryzuje się również krótszym czasem suszenia, co wpływa na zachowanie żywotności nasion oraz ogranicza zużycie energii. Nowa receptura została zaakceptowana przez jednostkę certyfikującą produkty ekologiczne - informuje firma.

Do zmiany konieczny był zakup kompletnie nowej linii do obróbki nasion. - Powłoka zachowuje się nieco odmiennie na różnych gatunkach, w związku z tym przeprowadziliśmy szeroko zakrojone testy na odpowiednich ustawieniach maszyny w powlekaniu i suszeniu aby osiągnąć właściwe parametry i zapewnić pożądaną jakość - podaje firma Bejo.

Produkcja nasion ekologicznych z nową powłoką rozpocznie się we wrześniu 2020 roku. Podczas okresu przejściowego, do grudnia 2022 roku, klienci mogą otrzymywać nasiona ekologiczne w białym oraz żółtawym kolorze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI