Będzie sprzedaż nawozów z odroczoną płatnością?

Autor: www.sadyogrody.pl/ KRIR 30 marca 2022 20:34

Będzie sprzedaż nawozów z odroczoną płatnością? Płatność za nawozy będzie odroczona?/ fot. shutterstock

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka, aby zakłady azotowe produkujące nawozy dla rolnictwa sprzedawały rolnikom nawozy z opóźnionym terminem płatności, określonym na koniec sierpnia bieżącego roku.

Jak informuje KRIR, zabezpieczeniem dla ww. transakcji mogłaby być umowa na zakup zboża, rzepaku, kukurydzy z Elewarr Sp. z o.o.

Zakup nawozu z odroczoną płatnością

- Konieczne jest jak najszybsze udzielenie rolnikom pomocy do zakupu nawozów ponieważ właśnie zastosowanie nawozów w okresie wiosennym decyduje o wysokości uzyskanych plonów. Wzrost cen nawozów, który miał miejsce w ostatnich miesiącach znacznie przekroczył możliwości finansowe wielu rolników co przełożyło się na decyzje o ograniczeniu zakupów - podaje KRIR.

Rolnicy, którzy zdecydowali się na zakup nawozów niezbędnych do właściwego prowadzenia upraw musieli skorzystać z dodatkowych kredytów. Przedstawiona sytuacja może doprowadzić do spadku plonów a także do pogorszenia sytuacji finansowej gospodarstw rolnych - poinformowano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI