Bayer zawiesza działania i inwestycje w Rosji

Autor: www.sadyogrody.pl 14 marca 2022 15:07

Bayer zawiesza działania i inwestycje w Rosji Bayer zawiesił reklamę i inwestycje w Rosji/ fot. shutterstock

Bayer zawiesił reklamę i inwestycje w Rosji. Dostawy koncentrują się na lekach i podstawowych produktach zdrowotnych, tj. dla niemowląt i dzieci. Dostawy roślin uprawnych na sezon wegetacyjny 2023 są uzależnione od pokoju - informuje Bayer.

Od rosyjskiej inwazji na Ukrainę minęły ponad dwa tygodnie. - Od początku całkowicie potępiamy tę brutalną agresję na suwerenny kraj. Serca bolą nas, gdy widzimy zniszczenia i śmierć dotykającą niewinnych cywilów, w tym dzieci. Tysiące zostało zabitych lub rannych, miliony uciekają z kraju, a sytuacja humanitarna tych, którzy zostają, pogarsza się z godziny na godzinę. Opowiadamy się za narodem Ukrainy, który może w pełni liczyć na naszą solidarność i wsparcie - podaje firma Bayer w oświadczeniu.

Wsparcie dla narodu ukraińskiego

- Nadal priorytetowo traktujemy bezpieczeństwo naszych 700 kolegów na Ukrainie i nadal będziemy zapewniać im i ich rodzinom pomoc finansową, schronienie i pomoc w ewakuacji. W odpowiedzi na kryzys humanitarny firma Bayer utworzyła fundusz pomocy w przypadku katastrof o wartości 3 milionów euro i zapewnił zarówno pomoc pieniężną, jak i darowizny produktów zdrowotnych, takich jak antybiotyki, aby pomóc 27 000 ukraińskich pacjentów - czytamy w oświadczeniu firmy.

- Nasze nasiona i środki do produkcji rolnej są gotowe na sezon sadzenia dla rolników na Ukrainie i mamy nadzieję, że ukraińscy rolnicy będą w stanie ruszyć ze żniwami w 2022 roku. Jesteśmy gotowi ich wesprzeć - podaje Bayer.

Bayer wstrzymuje działalność w Rosji 

-  W odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę Bayer wstrzymał wszelkie inwestycjw w Rosji i na Białorusi, które nie są związane z dostarczaniem podstawowych produktów dla zdrowia i rolnictwa - podano w oświadczeniu.

Bayer zawiesza wszelkie działania reklamowe i promocyjne, wstrzymuje  inwestycje kapitałowych na czas nieokreślony oraz nie szuka nowych możliwości biznesowych.

- Słyszeliśmy również głosy wzywające do całkowitego wstrzymania dostaw wszystkich naszych produktów do Rosji i na Białoruś. Rozumiemy te obawy, ponieważ wojna rodzi problemy moralne i etyczne dla każdej firmy. Nasze stanowisko jest takie, że ta bezsensowna wojna pochłonęła już wiele istnień. Jako firma Life Science mamy obowiązek etyczny – w każdym kraju, w którym prowadzimy działalność. Wstrzymanie podstawowych produktów zdrowotnych i rolniczych przed ludnością cywilną – takich jak leczenie raka lub chorób układu krążenia, produktów zdrowotnych dla kobiet w ciąży i dzieci, a także nasion do uprawy żywności – tylko zwielokrotniłoby toczące się żniwo wojny na życiu ludzkim - informuje Bayer.

 Jak poinformowała portal farmer.pl Aleksandra Mrowiec z Bayer,  firma posiada trzy główne lokalizacje w Ukrainie – siedzibę w Kijowie i dwie stacje hodowli nasion. Siedziba główna jest obecnie zamknięta. Sezon na produkcję nasion dobiegł końca, zdecydowana większość produkcji została już dostarczona do klientów. Stacja nasienna i stacja hodowlana zostały zamknięte zgodnie z planem w ciągu ostatnich kilku tygodni i są obecnie utrzymywane.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI