Innowacyjne opryskiwacze do sadów

- Co roku na targach TSW pokazujemy nowości a ze względu na to, że targi w ubiegłym roku się nie odbyły tych nowości w tym roku mamy więcej. W tym roku nowością która budzi największe zainteresowanie jest autonomiczny pojazd. Jest to opryskiwacz, który po zdjęciu modułu opryskiwacza daje możliwości założenia modułu platformy dzięki czemu dosyć drogi cały zakup możemy sobie skompensować w postaci dwóch maszyn. Cena autonomicznego pojazdu prawdopodobnie będzie oscylować w granicach 500 tys. zł brutto - mówił Tomasz Cieślak z firmy Dominiak. 

Kupuj nowe maszyny na preferencyjnych warunkach

Jego głównym okiem jest laser który wychwytuje nawet najmniejsze gałęzie i unika kolizji. - Dodatkowo wspomagany jest GPS i kamerą. Posiada również system zabezpieczeń, gdyby coś znalazło się na jego drodze. Jeżeli sadownik posiada sady w obrębie gospodarstwa to możemy go tak zaprogramować, żeby wykonał zabieg i wrócił. W tej chwili pojazd działa w pełnej autonomii dlatego zdecydowaliśmy się już go zaprezentować. Następnym etapem będą pokazy, prezentacje i testy u klientów - tłumaczy. 

Tomasz Cieślak przyznaje, że takie rozwiązania są przyszłością. Z racji coraz większych problemów z pracownikami oczywistym jest pójście w kierunku autonomii.

 DRS - system redukcji znoszenia cieczy i beczka 3000 litrów

Kolejną nowością jest system DRS czyli system redukcji znoszenia cieczy. - Skończyliśmy certyfikację europejską na 99 proc. znoszenia cieczy dzięki naszemu autorskiemu systemowi. System może działać w automacie wyposażonym dodatkowo w czujnik prędkości oraz kierunku wiatru dzięki czemu automatycznie dostosowuje się na przykład do wiatru bocznego. Po zmianie kierunku jazdy automatycznie zmienia przesłonę tak aby ta ciecz zostawała na drzewie - tłumaczy. 

 


- Prezentujemy również beczkę 3000 litrów której premierę zapowiadaliśmy już na poprzedniej edycji targów TSW. Natomiast dopiero teraz możemy ją zaprezentować. Dostępna jest w kolorze tak zwanym mika ze złotymi napisami z okazji 10-lecia firmy - dodaje. 

 Rozsuwana kosiarka KSR

Następną bardzo ciekawą nowością jest kosiarka rozsuwana KSR od 1,7 do 2,5 m. - Jest to bardzo solidna konstrukcja. Przede wszystkim mamy pełną stabilność i tą samą jakość koszenia na minimalnym i maksymalnym zakresie pracy. Dodatkowo możemy ją wyposażyć w przystawkę do herbicydów która nie dociąża całej kosiarki podczas pracy, jest na osobnym zawieszeniu - tłumaczy Tomasz Cieślak z firmy Dominiak.